Cestování s pomocí Levnocestování.cz je většinou individuální, tedy bez cestovní kanceláře. Nemusíte se však bát, na webu naleznete všechny potřebné informace. A ty, které nenaleznete, vám rádi zodpoví zkušení cestovatelé v rubrice poradna.

Jak sehnat levnou letenku?

Na levnocestování nenajdete klasické ceny letenek, ale ceny, které vás donutí přemýšlet i o návštěvě destinací, o kterých se vám dříve pouze snilo. Jedná se o akce různých leteckých společností, nebo charterové lety od cestovních kanceláří. Naleznete zde jak letenky po Evropě, tak lety po celém světě. Odlety jsou z českých letišť a také z velkých okolních letišť jako je Vídeň, Norimberk, nebo třeba Berlín.
Jakmile se nabídka objeví, neváhejte a jednejte rychle. Místa jsou rychle vyprodaná. Platbu za letenky provádíte platební kartou online přímo u přepravce. Jestliže chcete být informováni jako první, zaregistrujte se k odběru newsletterů. Pak vám žádná akce neunikne a vy budete moci cestovat doslova za hubičku. Rozhodně také nezapomeňte na kvalitní online cestovní pojištění, nikdy nevíte co se může stát.

Last minute pobyty

Jedná se o charterové lety (lety často objednané cestovní agenturou), které se v případě, že společnost letenky neprodá, dají koupit za velmi zajímavé ceny. Termíny odletu jsou, jak již název napovídá, na poslední chvíli. Těchto nabídek využijí především cestovatelé, které nemají příliš zkušeností, nebo nechtějí mít starosti se zařizováním hotelu, cesty z letiště, apod. Zajištěn máte transfer z letiště na hotel a zpět, služby delegáta, často i různé animační programy pro děti.

Levné letenky + ubytování

U této varianty je vždy nabízena výhodná letenka a doporučené ubytování v destinaci. Ubytování jsou buď ověřena osobně, nebo mají velmi kladné hodnocení na Tripadvisor.com. Naleznete zde také tipy, jak danou lokalitu procestovat, zda se vyplatí půjčit auto, apod. U článků jsou vždy odkazy ke koupi letenek, rezervaci ubytování, nebo třeba návod pro individuální turistiku, pokud jste cestovatelský začátečník. K přespání vám může posloužit i služba AirBnb, jakožto jedno z nejlevnějších ubytování u soukromníků.