Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak být štíhlá a fit: 4 kouzelná slůvka

Zdroj: Profimedia.cz

Toužíte po krásné, štíhlé postavičce, kterou by vám každý záviděl? Získat a udržet si ji nemusí být vůbec těžké.

Čtyři kouzelná slůvka

Neodolatelný úsměv na rtech, skvělá nálada a k tomu všemu nejméně deset obdivovatelů na každém prstu. Také toužíte po životě v této kůži? Být středem pozornosti, cítít se dobře i se svou postavu a přitom se nemučit hlady? Víme, jak na to! Následující čtyři slůvka, která vám nabídneme, jsou alfou a omegou veškerého hubnutí. Ať už toužíte shodit tři kila nebo deset.

1. Hubněte pro sebe!

Prvním důležitým bodem pro hubnutí je ujasnit si pro koho chcete hubnout. Jste to vy? Nebo chcete zhubnout pro vašeho přítele, přítelkyni nebo se vám »jen« nelíbí narážky na vaši váhu od kolegů či spolužáků? Je nesmírně důležité zjistit proč hubnout. S jakoukoliv dietou začněte až tehdy, když se na to budete cítit a budete vědět, že jediným člověkem, pro kterého chcete zhubnout, jste jen vy sama. Lidé, kteří hubnou pro někoho jiného než pro sebe (a nedaří se jim to tak rychle, jak by si přáli), trpí nedostatkem sebevědomí. Mají často strach, že je jejich partner(ka) opustí kvůli někomu štíhlejšímu. Trápí se a mohou být nepříjemní na své okolí. Problémem pak už nebývá jen vyšší váha, ale ona nespokojenost, která z člověka vyzařuje navenek.

Zdroj: Profimedia.cz

2. Pijte vodu!

Bodem číslo dva je VODA. Ano, voda z vás odplaví veškeré škodliviny a navíc vás báječně osvěží. Nejlepší je pít čistou, neperlivou, pramenitou vodu. Ta z vás dozajista udělá bohyni, která bude sršet vtipem a pohodou. Na rozdíl od ostatních tekutin v sobě neobsahuje žádné kalorie. Proto je to ideální nápoj nejen pro ty, kdo drží dietu. V zimě se doporučuje vypít až dva litry vody, v létě tři litry, ovšem kolik této královské tekutiny vypijete je jen na vás. Nejenže má voda velmi příznivý vliv na celé naše tělo, ale dokonce má vliv i na vaši psychiku. Lidské tělo je složeno ze 60 % z vody. Když nepijete, jste unavení. Sladké limonády, káva a dokonce i ovocné čaje vás odvodňují.

3. Hýbejte se!

Třetí kouzelná formulace je pro celý proces hubnutí zcela nezbytná a nepostradatelná. POHYB, je nejen velice zdravý, ale pohybem pozitivně ovlivňujeme naše myšlení. Lidé, kteří se pohybují, ať už denně cvičí, navštěvují taneční kurzy, nebo si jen dopřávají dlouhé procházky na čerstvém vzduchu, jsou prý daleko vyrovnanější a pozitivnější než lidé, kteří celé dny sedí doma u počítače a ládují do sebe kdejaké laskominky. Pokud nemáte čas na každodenní cvičení, vyšetřete si alespoň chvilku na pořádné protáhnutí. Nejideálnější by ovšem bylo navštěvovat nějaké sportovní centrum nejméně třikrát týdně. Zeptejte se trenéra, jaký druh cvičení je pro vás ten pravý. V žádném případě ale nepřeceňujte své síly!

Zdroj: Profimedia.cz

4. Dobře jezte!

Čtvrtou zásadou a zároveň posledním magickým slůvkem je STRAVA. Dobře sestavený jídelníček je základem všeho. Do svého jídelníčku byste rozhodně měli zařazovat hodně čerstvého ovoce a zeleniny. Na trhu je velké množství exotických plodů. Kupujte raději sezónní ovoce. Pro člověka je to přirozenější. Ovoce a zelenina mají tu výhodu, že si ji můžete dopřát ve větším množství, aniž byste přibírali. Samozřejmě, že dobře jíst, neznamená krmit se jen ovocem a zeleninou. Lidské tělo potřebuje také bílkoviny a další důležité látky. Pokud chcete být štíhlí a fit, jezte také ostatní zdravé potraviny. Svou denní dávku potravy si rozdělte do pěti menších chodů. Večer se snažte nejíst příliš tučná jídla. Doufáme, že vám naše čtyři slůvka pomohou na cestě ke zdravějšímu životnímu stylu a přispějí tak k vaší spokojenosti.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU