Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Yanina i její manžel jsou oba invalidní, neposlechli lékaře a splnili si sen

Invalidní vozík není pro ruský pár překážkou.
Invalidní vozík není pro ruský pár překážkou.
Zdroj: Instagram
Invalidní vozík není pro ruský pár překážkou.

Jednotlivec dokáže se svým hendikepem bojovat. Jak se ale společnost dívá na ty, kteří si i tak chtějí pořídit dítě? Yanina se předsudků nebála.

Není čas

Yanina Banni je typická maminka. Cesta mladé Rusky k vysněnému dítěti byla ale spletitá a lékaři ji velmi důrazně od založení rodiny zrazovali. Ona i partner jsou už roky upoutaní na invalidní vozík a péči o dítě by nemuseli zvládnout. Yanina se ale snu o rodině nehodlala tak snadno vzdát. Nechtěla čekat na dobu, kdy se k riziku vývojových vad přidá i hysterické tikání biologických hodin.

Odhodlání

Se svým partnerem se seznámila ve spolku pro hendikepované lidi. Padli si do oka a sdíleli nadšení pro nevšední zážitky a adrenalinové sporty. Pravidelně vyráželi na automobilové a letecké závody, na komiksové festivaly, skákali padákem, navštěvovali divadlo, cestovali po své domovině, váleli se u moře a navštívili daleké Peru. Byli si jistí, že jsou se svým hendikepem tak sžití a srovnaní, že pro ně péče o dítě nebude překážkou. Štěstí stálo na jejich straně a stačilo pár týdnů snažení. Yanina otěhotněla. Byla pod přísným dohledem lékařů, aby se včas odhalily možné vývojové vady. Těhotenství probíhalo ukázkově a Yanina byla i přes svá pohybová omezení stále velmi aktivní. Devět měsíců uteklo jako voda a páru se narodila krásná a zdravá holčička.

Vystřízlivění

Po propuštění z porodnice je ale čekala zkouška ohněm. Byt byl díky jejich hendikepu bezbariérový, ale manipulace s vlastním invalidním vozíkem a dětským kočárkem byla velmi složitá a fyzicky náročná. První týdny zpytovali svědomí, nevzali-li si příliš velké sousto. Činnosti, které jsou pro jiné rodiče radostí, byli pro ně téměř nepřekonatelné. Počáteční trable jim ale pomohl zahnat ďábelský plán. Založili si účet na sociálních sítích a ukazují, jak se umí s nástrahami všedních dní vypořádat.

Videa, kde přebalují, koupou nebo vyráží na výlet, se těší velké oblibě. I když není každý den zalitý sluncem, s úsměvem jde všechno líp. Nedávno se na pláži vzali a konečně tvoří spokojenou rodinku.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky