Yanina i její manžel jsou oba invalidní, neposlechli lékaře a splnili si sen

Invalidní vozík není pro ruský pár překážkou.
Invalidní vozík není pro ruský pár překážkou.

Jednotlivec dokáže se svým hendikepem bojovat. Jak se ale společnost dívá na ty, kteří si i tak chtějí pořídit dítě? Yanina se předsudků nebála.

Není čas

Yanina Banni je typická maminka. Cesta mladé Rusky k vysněnému dítěti byla ale spletitá a lékaři ji velmi důrazně od založení rodiny zrazovali. Ona i partner jsou už roky upoutaní na invalidní vozík a péči o dítě by nemuseli zvládnout. Yanina se ale snu o rodině nehodlala tak snadno vzdát. Nechtěla čekat na dobu, kdy se k riziku vývojových vad přidá i hysterické tikání biologických hodin.

Odhodlání

Se svým partnerem se seznámila ve spolku pro hendikepované lidi. Padli si do oka a sdíleli nadšení pro nevšední zážitky a adrenalinové sporty. Pravidelně vyráželi na automobilové a letecké závody, na komiksové festivaly, skákali padákem, navštěvovali divadlo, cestovali po své domovině, váleli se u moře a navštívili daleké Peru. Byli si jistí, že jsou se svým hendikepem tak sžití a srovnaní, že pro ně péče o dítě nebude překážkou. Štěstí stálo na jejich straně a stačilo pár týdnů snažení. Yanina otěhotněla. Byla pod přísným dohledem lékařů, aby se včas odhalily možné vývojové vady. Těhotenství probíhalo ukázkově a Yanina byla i přes svá pohybová omezení stále velmi aktivní. Devět měsíců uteklo jako voda a páru se narodila krásná a zdravá holčička.

Vystřízlivění

Po propuštění z porodnice je ale čekala zkouška ohněm. Byt byl díky jejich hendikepu bezbariérový, ale manipulace s vlastním invalidním vozíkem a dětským kočárkem byla velmi složitá a fyzicky náročná. První týdny zpytovali svědomí, nevzali-li si příliš velké sousto. Činnosti, které jsou pro jiné rodiče radostí, byli pro ně téměř nepřekonatelné. Počáteční trable jim ale pomohl zahnat ďábelský plán. Založili si účet na sociálních sítích a ukazují, jak se umí s nástrahami všedních dní vypořádat.

Videa, kde přebalují, koupou nebo vyráží na výlet, se těší velké oblibě. I když není každý den zalitý sluncem, s úsměvem jde všechno líp. Nedávno se na pláži vzali a konečně tvoří spokojenou rodinku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky