Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Indoor walking: Chůze v tělocvičně (video)

Zdroj: Profimedia.cz

O tom, že je chůze pro člověka nejpřirozenějším pohybem, jistě není pochyb. Jenže na podzim a v zimě? Řešením je indoor walking. Sport, jehož základním prvkem je právě chůze.

Stačí se vydat do některého z fitness center na hodinu, kde vás na speciálních trenažérech povede trenér – podobně jako na spinningu, a také za doprovodu motivační hudby. Dozvíte se, jak správně pracovat s tělem a zacházet s kyčlemi, abyste své tělo zbytečně nezatížila, a můžete začít. Po krátkém úvodním zahřátí vás čeká trénink, který vám v žilách rozproudí krev – střídat se bude chůze po rovině, do kopce, lehký i rychlejší běh, ale i nějaké aerobní prvky – zakopávání, unožování či vykopávání apod. Na závěr je připravený strečink.

Chůze Chůze Zdroj: Profimedia.cz

Vydržte a zhubnete!

Indoor walking nazývaný též K2 hiking je sportem, který doporučují lékaři – především dietologové a obezitologové. Pokud se mu budete pravidelně věnovat, můžete čekat, že kila půjdou rychle dolů. Za třičtvrtěhodinovou lekci vydáte 2 000 až 3 500 kJ! Dalšími výhodami, které vás čekají, jsou zlepšení fyzické výkonnosti, kompletní posílení těla, či vyrýsování svalů a vytvarování nohou a hýždí.

Sport dle vašich možností

Trenažéry, na kterých se cvičí, si můžete individuálně přizpůsobit – jsou totiž polohovatelné do tří pozic. Zvolit si můžete i zátěž – pokud by vám nestačila, můžete si přidat činky, které jsou jeho součástí.

Video pro inspiraci

Skvělý tip pro každého

Výhodou tohoto sportu je, že jej zvládne každý – nezáleží na věku, ani na hmotnosti. Navíc je poměrně finančně nenáročný – stačí vám sportovní oblečení a pohodlná obuv. Pokud vás indoor walking chytí, vyplatí se pořídit si boty s odpruženou špičkou a patou, aby netrpěly klouby a páteř.

Kafe.cz zjistilo:

Důvody, kdy jít na indoor walking:

 • Kdykoliv, když chci něco dobrého udělat pro své zdraví.
 • Kdykoliv, když chci vylepšit svoji psychickou stránku.
 • Kdykoliv, když si chci poslechnout super motivační hudbu.
 • Kdykoliv, když chci svůj čas aktivně nejlépe využít.
 • Kdykoliv, když chci zhubnout.
 • Kdykoliv, když chci udržet nebo zvýšit kondici.
 • Kdykoliv, když chci být šťastná.
 • Kdykoliv, když chci být v rovnováze.
 • Kdykoliv, když už mne ostatní aktivity omrzely.
 • Kdykoliv, když si chci udělat radost.
 • Kdykoliv, když chci vypadat atraktivně.

Zdroj: k2hiking.cz

Tipy Kafe.cz:

Kam jít cvičit?

Hit Fitness Flóra, Praha
Cena: 109 Kč/ lekce
www.hitfit.cz

RS Studio, Brno
Cena: 95 Kč/ lekce
www.rsstudio.cz

Fitness AZ, Varnsdorf
www.fitnessaz.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Podzimní péče o pleť

Připravte svou pleť na podzim. Pokožka totiž na změnu počasí reaguje, a jakmile jdou teploty dolů, je čas na změnu. Přinášíme vám tipy, co vaší pleti…

Akční letáky