Hubnu dál (3. díl) – Je ovoce opravdu nepřítel diety?

Hubnu dál (3. díl) – Je ovoce opravdu nepřítel diety?
Hubnu dál (3. díl) – Je ovoce opravdu nepřítel diety?
Zdroj: Isifa.com, redakce

Také dietologové ze společnosti NATURHOUSE, se kterou úspěšně shazuji kilogramy, se setkávají s údivem klientů. „Vždyť jím skoro jen ovoce a zeleninu. Proč tedy nehubnu?“ Jenže zrovna například s ovocem hubnout není vůbec jednoduché. Umíte s ním zacházet?

Diskutujte: Které ovoce máte rádi a jen těžko si ho při dietách dokážete odepřít?

„Co se týče ovoce, je při dietě bezpodmínečně nutné správně dávkovat,“ upozorňuje dietoložka Alena Babčaníková z NATURHOUSE. „Některým druhům je lepší se po dobu shazování váhy vyhnout zcela. Na druhou stranu by ale byla chyba ovoce úplně z jídelníčku vyřadit. Je totiž ideální jako svačina, která vám pomůže udržet optimální hladinu cukru v krvi, a tím pádem nebudete hladoví.“

  • Při dietě je nevhodné konzumovat například: datle, banány, hroznové víno, avokádo, chirimoyu nebo kokos.

Věděla jste, že uzobávat sušené ovoce znamená dostat do sebe až třikrát více kalorií, než kdybyste je jedla čerstvé?

Hubnu dál (3. díl) – Je ovoce opravdu nepřítel diety?

Přestože v podstatě všechny druhy ovoce obsahují cukr, není dobré je vynechat z jídelníčku zcela. Dopolední a odpolední svačiny vám jeho prostřednictvím pomohou regulovat hladinu cukru v krvi.

Jak známo, hladový člověk se nejen neustále pídí po tom, co by kde snědl, ale jeho tělo navíc ukládá tuky „na horší časy“. Ani jedno z toho není lákavá vyhlídka, takže se vyplatí hladinu cukru v krvi držet na správných hodnotách.
Mimochodem, hladinu cukru v krvi ovlivňuje úplně všechno, co sníme. Každá potravina má svůj glykemický index, ale o tom až v některém z příštích dílů. Pokud hodnoty krevního cukru klesnou na 60, 70 mg na 100 ml krve, organismus reaguje pocitem únavy, vnitřního napětí a neochotou cokoliv dělat. Jak se koncentrace cukru snižuje, objevuje se postupně nervozita, deprese, obavy. V takovou chvíli přesně člověk automaticky sáhne po sladkém – ve snaže buňky rychle nakrmit. To je však jen začarovaný kruh.

Pro úspěšné hubnutí je potřeba vyvážené diety, při které cukr v krvi nekolísá.
Přesně takovou mi v NATURHOUSE odborníci sestavili a díky ní jsem už zhubla 6 kilogramů.
 

((bean:1:49))

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky