Hubnu dál (10. díl) – Pět hříchů, které vám projdou

Hubnu dál (10. díl) – Pět hříchů, které vám projdou
Hubnu dál (10. díl) – Pět hříchů, které vám projdou
Zdroj: isifa.com a Picter (oblečení Tchibo - kolekce ve velikostech 42 - 54 k dostání na www.tchibo.cz)

Snažím se s pomocí odborníků ze společnosti NATURHOUSE zhubnout na svou vysněnou váhu a už je dole přes deset kilogramů. Nejsem ale svatá, pár hříšků by se našlo. Přesto hubnu. Čtěte, které dietní chyby vám projdou, pokud je nebudete páchat denně.

Diskutujte: Co vám obvykle pokazí odhodlání zhubnout? Kterým potravinám jen opravdu těžko odoláváte?

Kdybyste si mysleli, že jsem se s tou vídeňskou kávou jen vyfotografovala a dortíku se ani nedotkla, jste na velkém omylu. Obojí jsem si dala s velkou chutí a bez obav, že bych pokazila dietu definitivně.
„Ujet“ může každý a nejhorší je hodit flintu do žita. Ke zdravému stravovacímu režimu se přece můžete vzápětí vrátit a dát všechno rychle do pořádku.

Jednorázový úlet – Nepropadejte panice

Hubnu dál (10. díl) – Pět hříchů, které vám projdou

Moje dietoložka Alenka Babčaníková tvrdí, že se všechno dá napravit hned druhý den. Takže pokud jste se trochu rozšoupli na nějaké narozeninové párty nebo nedokázali jen tak chodit kolem dobrot na grilovačce, zařiďte si podle toho následující den. „Stačí zařadit některou z nárazových jednodenních diet a vyšší příjem kalorií z předcházejícího dne se tím prakticky vyrovná. K žádným škodám na vašem úsilí zhubnout tak nedojde.“
Já mám osobně nejraději Ananasovou nárazovou dietu (když se mi podaří koupit ananas, po kterém mě neštípe večer v ústech), ale odborníci z NATURHOUSE vám zdarma při konzultaci poskytnou další možnosti… Třeba Jahodovou nárazovou dietu, která je teď momentálně aktuální, nebo Špenátovou…
Pochopitelně by takové „úlety“ měly být spíše výjimečné a popsaný systém nemůžete provozovat třeba obden. To by opravdu nefungovalo.

Červené víno – Srdeční záležitost

Hubnu dál (10. díl) – Pět hříchů, které vám projdou

Obecně platí, že alkohol a dieta vůbec nejdou dohromady. Už jsme o tom v seriálu několikrát psali – všechen alkohol (pivo nevyjímaje) dehydruje, a tak je potřeba vždycky zařadit sklenici vody navíc. Červené víno je poměrně kalorické, přestože na tvrdý alkohol ani zdaleka nemá. Přesto si ho jednou týdně, pěkně v neděli večer, s nohama nahoře a knížkou, dám.
Alenka tvrdí, že jedna sklenička za týden nevadí a kardiologové z celého světa by mi ji jen schválili. Pravidelné umírněné pití červeného vína obsahujícího důležité antioxidanty stojí podle odborných výzkumů za mnohem nižším výskytem srdečně-cévních onemocnění ve středozemních přímořských státech.

Čokoláda – Jen kvalitu!

Hubnu dál (10. díl) – Pět hříchů, které vám projdou

Pokud budete mít vyvážený jídelníček, s jehož sestavením vám dietologové NATURHOUSE bezplatně pomohou, odpadne vám jedna velká starost. Přestane vás, lidově řečeno, „honit mlsná“. Ustanou neovladatelné chutě na sladké nebo slané.
Jestliže si však chcete zamlsat, čtvereček velmi kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa neuškodí – zvlášť, pokud si ho dáte během první poloviny dne. Hořká čokoláda má podle vědců na tělo v podstatě totožný účinek jak kvalitní červené víno.

Pečivo – Velké stýskání

Hubnu dál (10. díl) – Pět hříchů, které vám projdou

„Pečivo klientům, kteří k nám přicházejí s cílem zhubnout, chybí asi nejčastěji,“ připouští dietoložka Alenka. Aby bylo jasno – řeč v tu chvíli není o celozrnném pečivu, které je součástí běžného zdravého stravovacího režimu, ale o poctivém usměvavém obyčejném rohlíku s máslem. Nevěřili byste, v jakou vášeň se stesk po něm může proměnit. „No právě,“ usmívá se Alenka. „Hlavně nechceme, aby z toho byla nekontrolovatelná vášeň. Takže si ho zkrátka třeba jednou týdně dejte, nebo slibte sami sobě jako odměnu. Cílem není vyřadit cokoliv z jídelníčku definitivně a navždy, protože tak by to nefungovalo.“

Coca-cola – Rychlý záchranář

Hubnu dál (10. díl) – Pět hříchů, které vám projdou

Je v ní spousta cukru – v některých druzích v přepočtu až čtyřicet kostek na litr! Jistě uznáte, že coca-cola a jiné podobně slazené nápoje (věděli jste, že sprite je ještě kaloričtější) do diety nepatří. Přesto nastanou situace, kdy je po nich žádoucí sáhnout. „Pokud hodně sportujete a nepovede se vám správně se najíst a napít, dostaví se stav poklesu hladiny cukru v krvi, na který je trochu coca-coly ideální první pomoc, cukr z ní se do krve rychle vstřebá,“ míní dietoložka a zároveň dodává, že je samozřejmě lepší, když k něčemu takovému vůbec nedojde.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky