Hubnu dál (1. díl): Znáte super spalovače tuků?

Hubnu dál (1. díl): Znáte super spalovače tuků?
Hubnu dál (1. díl): Znáte super spalovače tuků?
Zdroj: archiv autorky, Picter

Namlsala jsem se úspěšným hubnutím a ráda bych shodila ještě tři kila. Přesněji řečeno – zatoužila jsem po své svatební váze a zkusím se k ní čtrnáct let od sňatku propracovat. Kromě dietologů a produktů NATURHOUSE mi v tom pomáhají i přírodní spalovače tuků v potravinách. Víte, co máte jíst, abyste nahodila metabolismus?

Diskutujte: Daří se vám udržet si svoji "svatební" váhu, nebo ani náhodou?

Ne, že bych s nostalgií vzpomínala mnoho let od rozvodu na svůj svatební den. Jen bych se ráda přiblížila tehdejší váze nevěsty, což by pro mě bylo něco jako výhra v olympijském závodě proti stárnutí.

 • Kdybych jí dosáhla, znamenalo by to, že jsem setřásla úplně všechna kila, která jsem nabrala dvěma těhotenstvími a z různých jiných důvodů.
 • Znamenalo by to, že budu vážit stejně jako ve čtyřiadvaceti. Super vyhlídka!
 • Znamenalo by to dokonalé vítězství pevné vůle nad vlastní mlsností a pověrami, že (téměř) čtyřicítky toho se sebou už moc neudělají.
 • A konečně… Znamenalo by to, že alespoň jeden člověk z tehdy zamilovaného páru by nevážil o desítky kilogramů víc (Pardon, to je trochu škodolibé. Ale nemůžu si pomoct :-) ).

Hubnu dál (1. díl): Znáte super spalovače tuků?

Takže jsem po týdnu na dovolené na horách opět přišla za dietoložkou Alenou Babčaníkovou z NATURHOUSE, že bych ráda sundala poslední tři kila, která mi vadí.

Aktuálně jsem se dozvěděla, že:

 • Jsem shodila na horách kilo, přestože jsem uvízla v pasti polopenze v odlehlém šumavském penzionu, kdy se žádná bůhvíjak dietní strava sehnat nedala. „S tím nemá smysl se stresovat, to se zkrátka nedá dělat nic jiného, než se nepřejídat a rozumně si z nabídky vybrat,“ podotýká dietoložka Alenka. „Tak holt si nedáte čtyři knedlíky, ale jenom dva, víc zelí a z vepřového odkrojíte ty nejtučnější kousky a dáte je stranou.“
 • Neuškodila ani jedna báječná klobása na sjezdovce. Byla sice dražší, ale prodejce se právem pyšnil certifikátem výrobku, který mohou i lidé s bezlepkovou dietou. „Znamená to, že taková klobása je mnohem kvalitnější, než s jakou se můžete běžně setkat,“ upozorňuje Alena Babčaníková. „V mnohých nekvalitních výrobcích je totiž hodně mouky a dalších přísad, které tam vůbec nepatří. Takže když už nemůžete dodržet dietu, poohlédněte se po kvalitních potravinách a nepřejídejte se.“
 • Tyčinky NATURHOUSE i sušenky Fibroki dokáží kvalitně nahradit ovocné svačiny, moc mi chutnají a nemívám po nich hlad. Po obvyklé čokoládě, na kterou jsem sjížděla svahy dřív, se mi ani nezastesklo.

Návrat do pracovního procesu mi tedy přinesl i návrat k Pestré dietě (viz. 2. díl seriálu Na vlastní kůži: Končím s nadváhou).

Snažím se zařadit i přirozené spalovače tuků – potraviny, které v hubnutí pomáhají. Tady jsou nejznámější z nich.

 • Ananas – obsahuje enzym bromelain, který přibrzďuje ukládání tuků a příznivě ovlivňuje trávicí ústrojí. O tom, jak vypadá Nárazová ananasová dieta, si více přečtěte ZDE.
 • Česnek – Dávám si český řízný česnek do špenátu, protože má antibakteriální účinky a snižuje hladinu cholesterolu v krvi, a tím se rychleji spalují tuky.
 • Chřest – Je v něm draslík, ovlivňující spalování tuků.
 • Zelený čaj – Přímo blokuje ukládání tuků a má antioxidační účinky. Navíc je v něm draslík a zinek.
 • Brokolice – Málokterá jiná potravina obsahuje chrom, který stabilizuje hladinu cukru v krvi. Takže vás vyváží a nenutí slídit po sladkém ani slaném.
 • Jablečný ocet – Pár kapek na zeleninový salát nebo vařené brambory a získáte mimořádný kulinářský zážitek. K tomu ještě posiluje imunitní systém a snižuje chuť na sladké i slané.

Hubnu dál (1. díl): Znáte super spalovače tuků?

Co nezvládám:

Chilli papričky – Obsažený kapsaicin funguje jako dezinfekce organismu. Doslova nahazuje metabolismus, snižuje hladinu cukru v krvi a pomáhá vylučování žaludečních šťáv.

Kolik jsem zhubla s NATURHOUSE: 6 kg
Kolik ještě zhubnout chci: 3 kg (ani pak nebudu prototyp „proutek“, ale o to mi ani nejde).

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky