Audrey Hepburnová - Šokovala svět

Když je řeč o krátkých vlasech, nemůžeme začít nikým jiným. Herečka Audrey Hepburnová jím oslnila ve filmu Prázdniny v Římě a pak už se ho (až na výjimky) držela i v soukromí. A svět i muží jí klečeli u nohou. Ctitel na snímku není nikdo jiný než slavný módní návrhář Salvatore Ferragamo, který zároveň kontroluje, jak hvězdě padne jeho model.

Helen Mirrenová - Šmrncovní rozhodnutí

Na tomto snímku před deseti lety vypadá britská herečka přesně na to, čím v té době byla. Elegantní stárnoucí dáma. Pak však přišlo jedno z jejích nejlepších rozhodnutí...

Vlasy šly dolů.

A zrodila se IKONA

Je jí přes šedesát a momentálně je nadějí pro všechny ženy na světě, že i v důchodu a se šedivými vlasy můžete vypadat fantasticky, pokud se nebojíte skloubit experiment s klasikou.

Sharon Stone verze Bosorka

Tak tohle vážně nechápeme. Hollywoodská hvězda Sharon Stone si nejspíš myslí, že když se objevuje po boku výrazně mladšího muže (model Martin Mico), měla by se vrátit k dívčímu účesu z rozpuštěných vlasů.

Jenže to není v jejím případě dobrý nápad, protože má vlasy od pohledu nekvalitní. Daleko lépe vypadá nakrátko.

Uznejte sami!

Někdo by měl Sharon říct, že krátké vlasy v jejím případě stejně jako u Helen Mirrenové znamenají roky pryč jako mávnutí kouzelným proutkem.

Emma Watson - jako Hermiona

Ke kouzlící parťačce Harryho Pottera ve filmové sáze dlouhé vlasy patřily a jistila je i klauzule ve smlouvě. Na snímku dětská herečka v roce 2002 na premiéře jednoho z dílů. Sázíme se, že kdyby jí někdo tehdy řekl, že sama od sebe za pár let ostříhá vlasy úplně nakrátko, nevěřila by.

A přece se to stalo.

Ohromila všechny

Částečně kvůli nové roli, ale především proto, aby se dostala ze škatulky Hermiony, se Emma nechala ostříhat.

Stala se módní ikonou, které si všimla i extravagantní návrhářka Vivienne Westwoodová a to je co říct. Momentálně si Emma nechává vlasy zpátky narůst. Právě se ocitla ve fázi, kdy jí pramínky neposlušně lezou do všech stran a my tajně doufáme, že to nevyrží (jako mnohé z nás) a v kadeřnictví znovu zaveli: "Na kluka prosím."

Víla Anne Hathaway

Ano, je krásná. Má oči jako elfí víla a dlouhé vlasy. Vypadá na hodnou dívku, která by nikdy neudělala nic, s čím její rodiče nesouhlasí. Hraje nevýrazné role, ze kterých si pořádně nezapamatujete ani jednu. Jiskra v tom není.

Ale pak...

Překvapivá nabídka

Přichází možnost zahrát si ve filmovém muzikálu Bídníci. Podmínka produkce a režiséra snímku je ale jasná: bude to chtít radikálně ostříhat. Anne si nebere ani jediný den na rozmyšlenou a shazuje svou hustou hřívu.

Přichází obdiv, pochvalné kritiky, nový přítel, Oscar... Pokud chcete vědět, co všechno způsobí jedno odpoledne u holiče, ptejte se Anne.

Mohlo by vás zajímat: Módní policie: Úřadující Miss Gabriela Kratochvílová je první dívkou, která si posadila korunku na ostříhanou hlavu.