Procházka se psem

Pes je nejlepší trenér na světě! Jen je třeba jej venčit každý den, přičemž se musíte hýbat pořád a bez ulívání. Vaše procházka s pejskem by měla trvat asi 30 minut. Zapomeňte na posezení v parku a zvolte při ní svižný krok.

Intervalová chůze

Pokud chcete zvýšit námahu, ideální je intervalová chůze. Ta spočívá v postupném zvyšování tempa. Pejsek by měl mít co nejdelší řemínek.

Posilování bříška a zadečku

Po procházce je tělo správně rozehřáté. Právě teď může spálit nejvíce kalorií. Využijte toho a dejte si doma pár cviků na bříško a zadeček. Také teď vám pomůže váš čtyřnohý kamarád. Aby byly cviky efektivnější, potřebujete k nim míček, se kterým si rád hraje. Lehněte si na rohožku a polovyfouklý balónek stiskněte pevně mezi pokrčené nohy. Váš pes si s ním bude zřejmě chtít hrát, to vás bude nutit, abyste balón tiskla pevněji tak, aby jej jen tak lehce nevytáhnul. Pak zkuste ještě jeden cvik. Postavte se vzpřímeně. Do natažených rukou uchopte oblíbenou hračku vašeho psa. Udělejte dřep. Pes vám bude chtít hračku sebrat. Při vzpřimování dejte hračku co nejvíce nad hlavu. To donutí psa povyskočit. Cvik opakujte tak dlouho, jak jen to půjde.

Jogging

Samozřejmě můžete s pejskem také běhat. Pokud ale běháte na místech, kde musí být na vodítku, dbejte na to, aby měl vhodný řemínek. Na začátku bude obtížné zvolit vhodné tempo. Mějte proto trpělivost a snažte se s pejskem co nejvíce zkoordinovat. Hodinou joggingu se psem spálíte 560 kcal! Pes by měl ale běhat maximálně 45 minut týdně.

Cvičení s nářadím

Zajděte s pejskem na cvičák. Utuží to vaše vztahy, a navíc můžete spálit až 320 kcal za hodinu. Improvizovanou opičí dráhu si můžete postavit také doma ze židlí. Dobré je i cvičení s obručí. Nejprve nechejte pejska obručí proskakovat, poté zkuste hulahop (obruč roztočte na svých bocích).

Brusle, kolo

S optimálním řemínkem můžete se psem klidně vyrazit na in-line brusle. Během půlhodiny tak spálíte 200 kcal. Pejsek vás může doprovázet také při jízdě na kole. Za hodinu spálíte 400 kcal. Tempo je ale třeba přizpůsobit vašemu doprovodu. Pejsek by měl takto běhat 40 minut, maximálně čtyřikrát týdně.

Psa nepřetěžujte!

Abyste psa nepřetěžovali (každá rasa snese něco jiného, záleží také na velikosti psa), poraďte se raději před sportováním s veterinářem! Jen tak zaručíte, že trénink bude nejefektivnější pro vás oba.

Kafe.cz zjistilo: Co na to ženy?

Lenka:

„Já běhám se svojí malou fenkou Betinkou. Dřív jsem chodívala do posilovny, nejraději jsem měla běhací pás. Jenže v srpnu jsem odjela za manželem na nějaký čas do Indie. Bombay, to byl kulturní šok nejen pro mě, ale hlavně pro psa. Auta, lidi, beton, špína. Naštěstí kousek od našeho bytu je veliká přírodní plocha s oválem pro dostihové koně a ve vnitřní oválu jsou 2 dráhy pro chodce a běžce. A tak, když se ráno probudím a jsem líná vstát, řeknu si chudák pes, musím na ovál, jinak se neproběhne. A tak každé ráno vyrážíme, obě chvíli běžíme, chvíli jdeme, v průměru 7 km, já postupně prodlužuju trasu, kdy běžím, a tak díky své malé fence a okolnostem, propadám stále víc rannímu běhu v přírodě.“

Karla:

„V létě jsme si pořídili psa a já s ním začala chodit na dlouhé procházky. Občas jdeme, jindy běžíme, někdy vyrazím na bruslích. Musím říct, že je to na mě znát – za měsíc jsem zhubla 3 kg, aniž bych nějak upravila stravu… A za další měsíc zase 2 kg! Procházky se psem jako hubnoucí kůru můžu jen doporučit.“