Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Historie nejabsurdnějších lékařských zákroků, o kterých se věřilo, že pomáhají. Ale zabíjely

Smrtící léčebné techniky
Smrtící léčebné techniky
Zdroj: pinterest.com a shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (22)

Některé nemoci, co nám dnes díky antibiotikům přijdou lehce zvládnutelné, byly ještě před desítkami let skoro stoprocentně smrtelné. Stejně tak jsou i běžně praktikované zákroky prováděné v minulosti pro dnešního člověka naprosto nepochopitelné. Podívejte se s námi do historie na právě takové léčebné postupy, které pacienty místo pomoci většinou zabíjely. Najdete je v galerii.

Přikládání zvířecího hnoje na ránu, pití rtuti, močení na spáleninu, či vrtání děr do hlavy. To jsou jen některé z lékařských postupů, co se nám dnes zdají být naprosto šílenými, ale v minulosti byly běžnou praxí, a to nemluvíme pouze o středověku. Ješte na počátku 20. století lékař věřili, že astma spolehlivě vyléčí cigarety, a ve dvacátých letech dvacátého století syfilitiky uzdravovali tím, že je nakazili malárii, což vedlo k jisté smrti.  Některé praktiky jsou, ve většinou zaostalých zemích světa, prováděny dodnes. Zdravotnické organizace v Africe stále bojují s tradičně zakořeněným mýtem, že pohlavní choroba (AIDS) zmizí, když má infikovaný muž pohlavní styk s pannou. 

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pozvánka do světa krásy a harmonie

Pozvánka do světa krásy a harmonie

Komerční sdělení - Inspiraci jarními trendy v účesech, líčení, módě, zážitky ze soutěží, přehlídek a především produkty z nabídky více než 400 značek…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU