Gavin: Smějí se, že vypadá jako z animáku. Přesto bojuje a raduje se ze života!

Gavin s matkou
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Gavin trpí vzácnou nemocí postihující lymfatické uzliny, které nabírají na objemu a brání polykání, dýchání a mluvení. I přes bolestivé zásahy, které musí pravidelně podstupovat, vyhlíží lepší zítřky.

Jeden z mnoha

Gavin je veselé, hravé a učenlivé dítě. Jeho rodiče na něj mohou být právem pyšní. Přesto není všechno zalité sluncem. Když o svém synkovi mluví, stopa po strachu a nejistotě se dá téměř nahmatat. Gavina souží už od narození lymfatická malformace brady a krku, která se neprojevuje jen odlišným vzhledem, ale i velkými problémy s polykáním, dýcháním a neustále se tvořícími cystami, které je třeba pravidelně odsávat. V těhotenství nic nenasvědčovalo zdravotním komplikacím, o to větší překvapení čekalo rodiče na porodním sále.

Jen trochu jiný

Život s dítětem s postižením je velká výzva, kterou ne každý dokáže ustát. Gavinovi rodiče se dokázali zdravotním komplikacím postavit čelem a snaží se spolu s doktory zmírnit dopady malformace. Mimo dny, kdy musí docházet na bolestivé odsávání zvětšujících se cyst kolem krku, žijí aktivně. Navštěvují baseballové zápasy, stanují, chodí k holiči a na dlouhé procházky. Stále je v obležení rodiny a věrných domácích mazlíčků, kteří ho hlídají ve dne i v noci.

Gavina chrání rodina i domácí mazlíčci.

Odstraňování cyst a testování, nerozšiřují-li se hloub nebo do dalších částí těla, je nepříjemný proces, který malý Gavin protrpí. I když se je nedaří zkrotit natolik, aby promluvil a sám se najedl nebo napil, dělá pokroky. Díky péči a neustálému dohledu své matky se mu občas podaří polknout nebo sníst celou porci bez zakuckání.

Překážky

Láska a víra je jedna věc, ale finanční náročnost starosti o postižené dítě stojí často v pozadí, i když hraje v celém procesu hlavní housle. Hlavně v případě, kdy dává pojišťovna ruce pryč a nechce hradit celou léčbu. Je-li třeba permanentní péče, jako mávnutím proutku zmizí z rodinného rozpočtu jeden stálý příjem. To je případ Gavinovy rodiny. Proto jsou součástí projektu, kde se vybírají drobné příspěvky od chápavých lidí, kterým není jeho osud lhostejný.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky