Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

FLOWIN®: Jak cvičit přirozeně a efektivně

Co je FLOWIN®
Co je FLOWIN®
Zdroj: archiv autora
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

FLOWIN® je nový tréninkový koncept, založený na plynulých pohybech bez doskoků a zbytečné zátěže kloubů.

Tento švédský tréninkový systém byl vyvinut ve spolupráci s vrcholovými desetibojaři a díky vysoké variabilitě využití dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity. Jako flexibilní pomůcka našel FLOWIN® uplatnění v oblasti kondičního cvičení, rehabilitace i v přípravě profesionálních sportovců.

Co je FLOWIN®

FLOWIN® se skládá z velké tréninkové desky a sady malých podložek pro ruce, nohy, kolena a lokty. Samotné cviky mají charakter klouzavých pohybů, vykonávaných za pomoci tření podložek o tréninkovou desku. Princip FLOWIN® tak využívá hmotnosti těla jako přirozeného zdroje zátěže, kterou je možno libovolně regulovat tlakem na podložku. Plynulost brání zbytečné námaze kloubů a usnadňuje komplexní posilování svalové hmoty.

  • Jedinečný cvičební postup, na kterém je FLOWIN® založen, byl patentován jako Friction Training™ a v současné době nabízí přes 300 libovolně kombinovatelných cviků.

Jak dlouho cvičit

Koncept FLOWIN® se vyznačuje vysokou efektivitou a šetrností k vašemu tělu. Samotný trénink se stává zdravou zábavou, při které se budete cítit přirozeně a uvolněně. Každý cvik aktivuje několik svalových skupin najednou, takže k procvičení celého těla stačí pouhých 20 minut. FLOWIN® je obzvláště účinný při redukci hmotnosti, celkovém formování postavy, zvyšování výkonnosti a podpoře správného držení těla. Posilováním vnitřních partií svalových systémů se stáváte ohebnější, pružnější a rychlejší.

Cvičení Cvičení Zdroj: archiv autora

Kdo by neměl cvičit?

S FLOWIN® může cvičit úplně každý. A vůbec nezáleží na tom, kolik vám je let a v jaké jste zrovna kondici. Začít můžete kdykoli a prakticky kdekoli. Trénink lze provádět všude tam, kde je dostatek místa na podložku. K dispozici jsou i cvičební programy, kterých se můžete držet.

  • Omezení cviků existuje pouze pro ženy od 13. týdne těhotenství, cvičení by se nemělo provádět po těžkém jídle a při bolestivých zraněních, stejně tak jako při užívání léků proti bolesti.

KAFE.cz zjistilo

Momentálně jsou produkty FLOWIN® dodávány na trh ve třech verzích: FLOWIN® SPORT, FLOWIN® PRO a FLOWIN® PRO NIVEUS. Přenosná varianta SPORT je dodávána včetně instruktážního DVD, má rolovatelnou desku a slouží převážně pro domácí cvičení. Varianta PRO je určena ke každodennímu vysokofrekvenčnímu cvičení ve fitness centrech nebo rehabilitačních centrech. FLOWIN® PRO NIVEUS má bílou tréninkovou desku a lze ho použít i ve venkovních podmínkách a na slunci. Odbornější informace najdete na www.flowin.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky