Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Fit tip týdne: Zahřejte se

Fit tip týdne: Zahřejte se
Fit tip týdne: Zahřejte se
Zdroj: www.Thinkstock.cz a Holmes Place

Cvičení je pro hubnutí a tvarování těla důležité, ale ještě důležitější je zahřání procvičovaných partií, aby byly cviky účinné a my si neublížily. Kafe.cz vám poradí, jak na to.

Každé cvičení je nutno začít zahřátím svalů, to vám potvrdí i trenéři ze Studia Holmes Place. Díky tomu připravíte tělo na větší zátěž a zabráníte tak zranění nebo namožení studených svalů a šlach. Tělo zároveň připravuje na nějakou zátěž a díky tomu se na samotné cviky začínáme více těšit.

Celkem tomuto cvičení můžete věnovat jen 10 minut, ale nikdy jej před posilováním i jakýmkoli aerobním sportem nevynechávejte. Zahřátí svalů před cvičením je tedy velmi důležité a nevyplácí se jej zanedbávat.

Čím se dá zahřát:

  • rytmickou chůzí na místě
  • v posilovně: jízdou na rotopedu nebo chůzí na běhacím pásu
  • úkroky stranou, vpřed i vzad

Zahřejte organismus s námi

Chcete vidět konkrétní cviky? Připravili jsme pro vás sérii cviků, díky kterým bude i zahřívání zábava. Cílem je připravit tělo na náročnější trénink. Tempo cvičení by mělo být plynulé. Začít můžete pomalu a postupně tempo zvyšovat. Důležité je cítit, že se zvýšila tepová frekvence, prohloubil dech a aktivovaly svaly.

1. Dřep s rukama nad hlavou s medicinbalem

Cvik provádějte v plynulém tempu z výchozí pozice dřepu až do výponu na špičkách. Medicinbal či jiný balón (nebo jen flašku s pitím) zvedejte nad hlavu, lokty držte mírně pokrčené, ramena tlačte od uší směrem dolů. Klaďte důraz na stabilitu.
1 série – 15 opakování

2. Kyvadlo

Postavte se do stoje na jedné noze, koleno můžete mít napnuté, nejlépe ale držte koleno v mírném pokrčení. Druhou nohu napřimte do protažení, plynulým pohybem přecházejte do pozice holubičky. Stojná noha zůstává stále ve stejné pozici, bez sebemenšího pohybu. Záda držte rovně, hlavu mějte v prodloužení páteře.
1 série – 15 opakování na každou nohu

3. Dřep s rukama nad hlavou s rotací

Cvik je shodný s cvikem č. 1, přidána je rotace do strany. Z dřepu se zvedejte do stoje, pak následuje rotace do strany.
1 série – 20 opakování na každou stranu

4. Běžec

Cvik provádíme v pozici vzporu na medicinbalu, tělu dáváme impulz ke stabilizaci a zapojení hlubokých svalových vrstev. Tělo je v prodloužení, páteř v neutrálním prodloužení, hlava v prodloužení těla, koleno plynule vedeme pomalým pohybem směrem k lokti. Plynule střídáme nohy – pánev zůstává neustále stabilizována.
1 série – 10 opakování na každou nohu


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Avon Pochod 2011! Jdete taky?

Avon Pochod 2011! Jdete taky?

11. června se můžete zapojit do akce plné solidarity, optimismu a naděje. Oblékněte charitativní tričko, vezměte rodinu a podpořte boj proti zákeřné…

Akční letáky