Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Fit ball: Líný aerobik i pro baculky

Zdroj: fobex.cz, ronnie.cz, profimedia.cz

Fit ball, anebo také Super ball. Za těmito názvy se neskrývá nic jiného než cvičení na velkém míči. Hodí se pro všechny, dokonce i pro baculky či seniorky.

Někdy se nazývá také aerobik na míči

Už z toho je jasné, že s tímto cvičením se vám podaří dokonale protáhnout tělo, ale také vytvarovat některé problémové partie. Velký míč je totiž výborným nástrojem pro posílení i relaxaci. Jen pouhým posazením nás totiž nutí zapojit svaly a udržovat rovnováhu. A aniž bychom se nějak více snažily, již tímto způsobem posilujeme záda a svaly kolem páteře.

Líný aerobik

Na rozdíl od aerobiku se ovšem tolik nezapotíme. Navíc se nemusíme bát, že bychom byly pozadu a nenaučily se některé kroky a sestavy. Proto se u Fit ballu ne nadarmo občas objeví označení líný aerobik. Cvičením získáte lepší kondici, posílíte záda a svalstvo kolem páteře a navíc se velmi dobře odreagujete. Na rozdíl od aerobiku je jeho výhodou i to, že se hodí pro všechny věkové kategorie bez omezení a je ideální i pro začátečníky.

Co vás čeká?

Pokud se na Fit ball vypravíte, nemusíte se bát, že by vás čekalo hodinové balancování na míči. Každá lekce má totiž čtyři části: nejprve se pod vedením instruktorky protáhnete a zahřejete, a to zcela bez míčů. Po této první čtvrthodině vás čeká aerobní cvičení na míčích, které se zaměřuje na spodní partie těla. Poté se můžete těšit na soubor protahovacích a posilovacích cviků, k nimž také míče využijete. Na závěr vás čeká příjemné uvolnění a protažení celého těla spojené s relaxací.

Vhodné i pro baculky

Výhodou tohoto cvičení je i fakt, že se hodí i pro všechny s nadváhou. Velké míče totiž mají nosnost až 300 kg! Nemusíte se proto bát přijít, ani když máte pár kil navíc. Pravidelným tréninkem se vám jistě podaří něco shodit.

Zkroťte si svůj míč

Na to, abyste se na hodinu Fit ballu vypravila, nepotřebujete žádné zvláštní pomůcky. Stačí vám jen pohodlné oblečení, pevná obuv a dobrá nálada. Míč, který musíte zkrotit, vám zapůjčí na místě.

Kde cvičit? Kafe.cz radí:

Praha

V Praze máte možností více, ale můžete zvolit například Salsa Dance Studio, kde vás čeká cvičení na míčích přímo s fyzioterapeutem. Cena jedné lekce, které probíhají každé pondělí, je 200 Kč. Více na www.salsa-dance.cz.

Plzeň

V Plzni můžete navštívit Pohybové studio J&A, které se nachází přímo v centru města. Hodina cvičení vás přijde na 55 Kč. Více na www.studiojaa.cz.

České Budějovice

V Českých Budějovicích můžete navštívit Sport Centrum Delfín. Veškeré informace najdete na stránkách www.delfin.cz.

Brno

Na fit bally si můžete přijít zacvičit například do Fitness centra Kameňák. Když nesídlí zrovna ve středu města, hodina vás zde vyjde jen na 50 Kč. Více na www.fitko.cz.

Tipy Kafe.cz

Cvičení na velkém míči, DVD

Pokud si stále nejste jistá, zda byste cvičení zvládla, anebo se stydíte pohupovat se na balónu před ostatními, pořiďte si domů DVD, které vás seznámí se základními cviky a s metodicky sestavenou lekcí zaměřenou na zdravé procvičení všech problémových svalových skupin.

Cena: 298 Kč

Míč Power Ball

Rozhodla jste se cvičit doma? Nezapomeňte si pořídit vhodný míč. Při výběru se neváhejte poradit s odborníkem. Důležitá je totiž výška vaší postavy. Míče jsou totiž k dostání v průměrech od 55 do 85 cm.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky