Od dětství

Edgard John-Augustin zaujme na první pohled svými svaly. Až na ten druhý si pozorovatel všimne bionických protéz. Jako čtyřletý chlapec se stal účastníkem dopravní nehody a jako zázrakem nepřišel o život. Bohužel ale museli lékaři přistoupit k amputaci obou dolních končetin. Bylo to štěstí v neštěstí. Jako dítě si neuvědomoval, co se mu děje. Nepřipouštěl si, že by se mu mohl změnit život. Jeho rodiče synův hendikep nesli mnohem hůř, ale Edgard si na protézy zvykl během pár měsíců, poctivě docházel na rehabilitace a brzy se v pohybu a rychlosti vyrovnal svým vrstevníkům.

V pubertě bohužel přibral pár kilo a v kolenou mu začalo křupat. Nohy nebyly na takovou zátěž zvyklé a protézy dostávaly zabrat. V té době poprvé navštívil posilovnu a zvedl první velkou činku. Netušil, že ten moment změní jeho život. Láska k posilování a budování svalů mu vydržela a trvá už přes dvacet let. Sbírá úspěchy a je hvězdou a favoritem většiny turnajů a soutěží. Každoročně se ukazuje na exhibici New York Pro. Ke všemu mu pravidelný pohyb pomáhá proti bolestem a napětí.

Mezi hvězdy

Sní o tom, že i se svým omezením a protézami se vymaní ze škatulky hendikepovaného sportovce. Chce se prosadit mezi zdravými účastníky a dokázat jim, že bionické protézy nemusí být překážkou. Možná je to pro něj způsob, jak v sobě uzavřít kapitolu o nespravedlnosti, proč zrovna on už jako dítě přišel o obě nohy. 188 centimetrů vysoký Edgard má se svými 115 kilogramy velké ambice. Snad mu cestu ze snem nic nezkříží.

Občas si protézy sundá a z vysokého a mohutného hromotluka je o půl metru menší hromádka svalů. Volný čas tráví s rodinou, manželkou a třemi dětmi.