Rozdělení na typ hruška nebo jablko je matoucí, ve skutečnosti je to úplně jinak

  Prohlédněte si všechny fotografie (10)

S každou postavou se dá pracovat, čarovat s proporcemi a zakrýt nedostatky. Stačí vědět, jaký typ jste. A rozhodně neplatí, že se ženské siluety dají rozdělit jen na typ jablko nebo hruška. Ve skutečnosti je těch typů mnohem víc a ženám velmi pomůže znát právě ten svůj.

Trojúhelník s širokými rameny

Nebudeme vám nic nalhávat, na postavu, která má rozložitá ramena a úzké boky, se shání oblečení snad nejhůř. Všechny halenky a košile jsou šité na rachitické hrudníčky, kde vám do zapnutí přebývá pořádný kus, o šatech nemluvě. Zaměřte se na kvalitní strečové materiály a nebojte se zdobení v úrovni boků, abyste vyrovnala proporce. Vršky volte v tlumených barvách, sukně a kalhoty nechte hrát barvami. Vzdejte se okázalých doplňků, šátků a broží, které by na horní část těla zbytečně upozorňovaly.

Přesýpací hodiny

Opravdu je postava 90 - 60 - 90 výhrou? Na pohled snad, při oblékání to už taková hitparáda není. Všechno, co přetáhnete přes hrudník a boky, je vám volné v pase. Vaším nejlepším přítelem budou pásky, tenké, silné a bohatě zdobené. Ještě více zvýrazníte svou dokonalou siluetu a trika a šaty se vám nebudou v pase nevzhledně krabatit a hrnout.

Trojúhelník s širokými boky

Drtivá většina žen má za to, že jejich postava odpovídá právě tomuto typu. Drobný hrudníček, úzký pas a boky, které by vydaly na dvě modelky. Postava, která v historii vzbuzovala největší obdiv a evokovala dojem plodnosti, nepatří mezi ženami k nejoblíbenějším. Vršky sháníte bez problémů, ale nákup kalhot je hotový očistec a o pouzdrových šatech si můžete nechat zdát. Schovejte boky a silnější stehna a zahalte je do temných barev. Objevte kouzlo doplňků a vyrovnejte jimi svoje asymetrické proporce.

Vejce (ovál)

Ani ženy s vejcovitým tvarem postavy si nemusí zoufat, i pro ně existují triky, jak umně zamaskovat chybky na těle. Úzká ramena, plný hrudník, lehce vypouklé bříško a nohy hubené jako kudlanka nábožná. Co dělat, abyste si nepřipadala jako sud? Prodlužovat! Zařaďte véčkové výstřihy a boty na podpatku nebo klínku, které vám přinesou aspoň kapku pohodlí. Máte výstavní nohy a byl by hřích je schovávat. Sukně jsou váš triumf.

Obdélník

Postava, hubená i s pár kily navíc, která nejeví známky rozdělené siluety. Po pasu ani památky, hrudník i boky mají téměř stejné rozměry. Přiléhavé oblečení na nedostatky akorát upozorní. Tvary vám přičarují pásky, asymetrické střihy, přestřižené halenky nebo kabáty a projmuté šaty. Se svou beztvarou postavou se vyvarujte volnému a plandavému oblečení, vypadala byste jako animovaná postavička Sponge Bob. Máte na víc.

Kosočtverec

Úzká ramena, úzké boky a vypouklé břicho trápí spoustu žen. Oblečením, které obtáhne vaši postavu, akorát upozorníte na partie, které byste radši skryly. Vybírejte takové, které má zdobená ramena a boky, tylové aplikace, řasení, krajkové detaily nebo volánky. Na pohled musíte své postavě dodat souměrný tvar.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek