Mít krásnou bronzovou pleť je snem snad každé ženy a návštěva solárií je u nás stále v módě. Pokud patříte mezi ty, které bez umělého slunce nemohou být, můžete si pořídit domácí solárium.
Nedostatek světla v zimních měsících totiž může vést k depresím, které umělé sluneční světlo dokáže zmírnit. Kolik to ale stojí? Je to bezpečné? A dá se výsledek srovnat s opalováním v profesionálních zařízeních? Na to vám přinášíme odpověď.
Cena? Od pár tisíc po stovky…
Domácí solária jsou většinou menší než ta profesionální a jejich ceny začínají přibližně na 15 000 Kč – ovšem luxusní domácí solárium může stát i 100 000 Kč. Pokud si chcete jen udržet zdravou barvu ve tváři, vystačíte s obličejovým soláriem, moderní obdobou starého dobrého „horského sluníčka“, které zakoupíte již za 1 000 Kč.
|
Tip Kafe.cz Domácí solárium Za každého počasí se můžete opálit v pohodlí domova díky domácímu soláriu. Jeho součástí jsou čtyři výkonné trubice, které produkují UVA záření, časový spínač a dvě možné pozice nastavení. Opalovat se mohou až dvě osoby najednou. Výška solária je 45 cm. Cena: 999 Kč (tvproducts.cz) |
Domácí tunel
Jestliže chcete dosáhnout obdobného výsledku jako z profesionálního solária, měla byste volit oboustranné solárium neboli solární tunel, který ozařuje tělo ze všech stran. Zajistí tak rovnoměrné opálení. Počítejte však s tím, že takovéto zařízení vás vyjde minimálně na 30 000 Kč.
|
Tip Kafe.cz Oboustranné tělové solárium Solárium Philips HB 584 je určeno pro opalování celého těla s kombinací 24 zářivek Cleo Performance S. Součástí je tvarované lůžko. Cena: 39 900 Kč (fitham.cz) |
Opalujte se – ale bezpečně
Ať už se rozhodnete pro velké domácí solárium nebo jen malé horské sluníčko, pamatujte, že pravidelné intenzivní opalování může poškodit pokožku a způsobit její předčasné stárnutí. Proto, abyste minimalizovala negativní dopady na vaši pleť a ze solária si odnášela jen to dobré, je nutné důsledně dodržovat základní pravidla bezpečného opalování!
Kafe.cz zjistilo
Desatero bezpečného opalování:
- Před použitím řádně pročtěte návod k použití a dodržujte pokyny výrobce. V případě jakýchkoliv problémů navštivte lékaře.
- Nechejte si určit typ vaší pleti a ujistěte se, že jste se opalovala maximální přípustnou dobu, vhodnou pro váš typ pleti. Vždy dbejte na to, aby nedošlo ke spálení pleti.
- Dodržujte opalovací časy a zvyšujte je postupně po 1 až 2 minutách. Nedodržování doporučených časů může způsobit předčasné stárnutí pleti i její poškození.
- Před použitím solária odstraňte make-up a veškerou kosmetiku. Nezapomeňte si odložit šperky.
- Během opalování vždy noste ochranné brýle. Ultrafialové záření může způsobit vážné poškození očí.
- Opalujte se pouze jednou denně. Neopalujte se ve stejný den v soláriu a na slunci.
- Před vstupem do solária používejte vždy speciální kosmetiku. Pamatujte na to, že kosmetika, vyrobená pro opalování na slunci, není určena k opalování v soláriu.
- Při samostatném opalování v soláriu není vhodné ležet zcela nehybně, neboť neprokrvená místa se neopálí.
- Po opalování se několik hodin nesprchujte, aby nedošlo k přerušení procesu pigmentace.
- Pokud užíváte léky, při kterých se v kombinaci s opalováním může vyskytnout alergická reakce, vždy se poraďte s lékařem o vhodnosti používání solária.
Zdroj: Hotelskot.cz