Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Domácí posilovací stroje: Výhody a hrozby...

Zdroj: Profimedia.cz, tvproducts.cz, tvshop.cz

Reklamy jsou plné nejrůznějších přístrojů na domácí posilování, díky nimž budete vypadat jako sexbomba z Hollywoodu. Nehrozí vám ale spíše zranění?

Ať již zapnete televizi, otevřete časopis, anebo noviny, vykoukne na vás známá tvář, která doporučuje zaručeně nejlepší posilovací přístroj. Stačí pár minut denně a budete mít figuru jako modelka. Je tomu ale skutečně tak? A nemohou vám přístroje pro domácí posilování spíš uškodit?

Pozor na klouby a zranění!

Než se dáte do posilovaní na některém ze zázračných přístrojů, pořádně si prostudujte návod. Pokud totiž při cvičení nebudete mít správnou polohu těla, můžete si spíše uškodit. Hrozí, že příliš zatížíte klouby a odrovnáte si vazy, nebo si natrhnete šlachu. Ke zranění často dochází i v případech, že se před posilováním ani trochu nerozcvičíte. A to je také jednou z nejčastějších chyb při domácím tužení svalů! Mezi ty další patří špatná technika dýchání – pokud totiž příliš zadržujete dech, trpí vaše srdce i svaly nedostatkem kyslíku… Jestliže nemáte zkušenosti a chcete přesto posilovat doma, je ideální pořídit si alespoň DVD na kterém uvidíte, jak cviky správně provádět. A jakmile ucítíte bolest, či jakékoli jiné nepřirozené napětí, raději rychle přestaňte.

Kafe.cz zjistilo: Co na to ženy?

Sára (38): Mám odrovnané koleno!

„Snila jsem o krásné postavě a když jsem již po padesáté viděla reklamu na to, jak budu mít pevné tělo, objednala jsem si posilovací přístroj. A začala jsem cvičit. Neměla jsem žádné zkušenosti, ale když jsem viděla, jak to ženám v televizi jde lehce a s úsměvem, myslela jsem si, že jsem neschopná jen já, když funím již po první minutě a všechno mě bolí. Vytrvala jsem, ale příliš se to nezlepšilo. Naopak – začalo mě bolet koleno. A stupňovalo se to až jsem navštívila lékaře. Ten mi sdělil, že ho mám odrovnané a nedá se s tím nic dělat. Prý je to špatnou technikou při posilování. Dnes už vím, že bych raději šla do posilovny a zaplatila si trenéra, už je ale pozdě…“

Jste stále rozhodnutá posilovat doma? Pak vám přinášíme tři tipy na přístroje, jimiž kompletně posílíte tělo.

 

Total Gym

O co jde: Rozzářená tvář Olgy Šípkové vás bude chtít zlákat ke koupi přístroje Total Gym, který by vám měl nahradit plnou místnost cvičebních strojů. Dle reklamy jde o celosvětově nejprodávanější přístroj pro každý věk, který posiluje všechny svalové skupiny.

Co umí: Procvičí vám celé tělo, zpevní hýždě, boky, posílí stehna. Není potřeba žádné závaží, reguluje se sklonem lavičky.

Výhody: Skladný, složený zabere minimum místa.
Nevýhody: Na to, že je skládací, má velkou hmotnost (přes 26 kg). Žena si jej jen těžko sama donese, rozloží a složí. A pokud ano, bude vyčerpaná dřív, než začne cvičit.

Cena: 2 490 Kč

 

Single Station

O co jde: Jedná se o posilovací věž pro náročnější zákazníky, která v sobě zahrnuje několik přístrojů najednou. Její součástí je i 10 ks 4,5 kg závaží.

Co umí: Posiluje svaly na celém těle. Ideální je pro ty, kdo chtějí posílit a zpevnit nohy, paže, záda, hrudník a ramena.

Výhody: Stabilní konstrukce, rám je vyroben z pevné oceli. Velká variabilita cvičení, součástí je i zařízení pro veslování.

Nevýhody: Zabere hodně prostoru (rozměry 200 x 100 x 197 cm), váží 75 kg, a to bez závaží.

Cena: 7 590 Kč

 

Cardio King

O co jde: Nahradí až tři přístroje, posiluje 95 % těla. Ideální na hubnutí, posílení těla a zlepšení kardiovaskulárního systému.

Co umí: Procvičuje více svalů, posilujete a zpevňujete hlavní svalové skupiny nohou, boků a hýždí a zároveň ruce, hrudník a zádové svalstvo.

Výhody: Je ideální jako prevence proti infarktu, díky elipsovitému pohybu nejsou při cvičení namáhány klouby.

Nevýhody: I když je údajně vhodný i pro lidi s nadváhou, nesmí vaše hmotnost přesáhnout 100 kg, jinak stroj není pro vás.

Cena: 2 490 Kč

Jaké jsou vaše zkušenosti s domácími posilovacími stroji a domácím posilováním?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky