Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Domácí hádky: Co je ještě zdravé?

Zdroj: Archiv nakladatelství, Profimedia.cz

Zdá se vám, že se s partnerem poslední dobou příliš hádáte? Ať už je vina na kterékoliv straně, je třeba zakročit. Jak to ale udělat, abyste tím nevyvolala další hádku?

Naučte se naslouchat

Základním pravidlem pro každý vztah je naučit se naslouchat. Každý partner ocení, když jej necháte nejdříve domluvit, a pak teprve reagujete. Zkuste se někdy zamyslet nad tím, jestli má partner vůbec možnost dokončit větu. Skákání do řeči totiž muži nesnášejí. Naopak milují ženy, které dokáží naslouchat. Naučte se to také a budete mít doma klid.

Oko za oko, zub za zub? Zapomeňte!

Pokud se budete chtít za hádku mstít, musíte očekávat podobnou reakci i od partnera. I když jste pořádně vzteklá, držte se. Obviňováním a nadávkami totiž nic nezmůžete. Snažte se problémy vyřešit konstruktivní diskusí. Ano, snadno se to říká, hůře plní, ale zkuste to. Ušetříte si tak spoustu trápení.

Tip Kafe.cz

Jak se dobře pohádat s partnerem

Je možné žít bez hádek? Proč jsou nevyhnutelné? Která jsou jejich nejčastější témata? Jak vznikají, jaký mají průběh a důsledky? Na tyto otázky vám odpoví autoři této knihy. Výklad je založen na reálných situacích, nechybějí ukázky dialogů i humorné příklady, v nichž se často můžeme dobře poznat. Kniha je určena partnerům, kteří chtějí řešit vztahové a komunikační problémy každodenního života.

Cena: 143 Kč

Nehádejte se pro maličkosti!

Kdosi kdysi řekl, že naše velká neštěstí pramení z toho, že se snažíme vyhnout drobným nepříjemnostem. Na tom je hodně pravdy. Sama asi dobře víte, že mnoho hádek skutečně vzniká kvůli maličkostem, které ani nejsou důležité. Až hádka z nich udělá něco zásadního. Zamyslete se nad tím, zda to není zbytečné. Občas přeci můžete ustoupit ze svých nároků. A mít svatý klid.

Přiznejte si chybu

Je těžké si to přiznat, ale pokud si uvědomíte, že většinou hádky vyvoláváte vy, jste na nejlepší cestě s tím začít něco dělat. Přiznat svou chybu, to umí málokdo. Je možné, že váš partner má nějaké vlastnosti, které vás rozčilují. Pokud vám ale na vztahu záleží, měla byste si s partnerem v klidu sednout a promluvit si. Když muž uvidí, že si chybu přiznáváte, věřte, že bude naslouchat a snažit se problémy řešit. Nevěříte? Tak to zkuste!

Tip Kafe.cz

Mluv se mnou, mám ti co říct

Na zajímavé otázky, jak odstraňovat překážky mezi partnery a řešit nejrůznější situace, vám odpoví tato moudrá knížka. Známý francouzský sociální psycholog přivádí čtenáře k tomu, jak vzájemnou komunikací neustále stavět vztah, který je vlastně setkáváním rozdílností. Vede je k zamyšlení nad otázkou, co je základem trvalosti vztahu mezi partnery.

Cena: 186 Kč

Usmiřování je tak sladké…

Jste oba vznětliví a hádaví? Tak tady je každá rada drahá. Prvním krokem k nalezení dohody je, že si obě dvě strany přiznají chybu a začnou spolu mluvit. Pokud to nedokážete, hrozí, že se nedomluvíte nikdy na ničem. Natož na kompromisu. I když… Jsou i lidé, kterým hádání vyhovuje. Milují totiž usmiřování, které může být velmi sladké.

Tip Kafe.cz

Hádky v manželství

Hádky jsou součástí asi každého vztahu. Kdy už jsou ale signálem hrozící krize? Proč je jedno manželství šťastné, přestože se jedná o typickou »italskou domácnost«, a jiné se mílovými kroky blíží ke krachu, ačkoli se manželé téměř nehádají? Existuje nějaká osvědčená cesta, jak se konfliktu vyhnout? Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se v takových situacích dopouštíme? Nápovědou může být kniha známého českého psychologa, která se zabývá právě tématem konfliktních situací, hádek a krizí v manželství.

Cena: 159 Kč

Napočítejte do deseti

Partner vás naštval, a to pořádně. I když mezi vámi cítíte velké napětí a všechno ve vás vře, snažte se ovládnout. Nepouštějte se hned do hádky. V rozčílení můžete říct spoustu věcí, kterých byste později hořce litovala. Raději si napočítejte do deseti. Ne nadarmo se říká, že věci je lepší řešit v klidu a s chladnou hlavou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Fígle na unavené oči

Unavené oči dnes trápí stále více lidí. Počítače ani klimatizace jim rozhodně neprospívají. Jaké tipy vám poradíme?

Akční letáky