Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tajemství dlouhověkosti: Tohle dělejte a dožijete se vlastních pravnoučat

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (20)

Tajemství dlouhověkosti odhaleno! Být stále mlád a plný síly! Toť nekonečná touha žen i mužů. Dožít se hranice sta let a být stále ve formě, je to vůbec možné?

Ano, jsou mezi námi ti šťastlivci, kteří přežili celé jedno dlouhé století. Možná to pro některé bude šokující zpráva, ale nejvyššího věku se paradoxně dožívají „chudí“ lidé nepatřící k těm, kteří sedí v kancelářích, jezdí auty a bez tabletu a sociálních sítí si nedokáží představit běžný den. Jejich náplní života je těžká práce, která jim určuje, jak bude jejich den vypadat.

POTRAVA Z PŘÍRODY

Co se stravy týče, dlouhověcí lidé často trpí hladem. Základní složkou jejich jídelníčku jsou především luštěniny, chléb, zelenina a ovoce. Postavově jsou tito lidé velmi štíhlí. A není se ani čemu divit, maso a mléko konzumují pouze ve výjimečných případech a o sladkostech, které považujeme za samozřejmost, leckteří z nich nikdy neslyšeli.

Převážná většina těchto osob dožívajících se takto vysokého věku, respektuje zavedené biorytmy přírody. V pravidelných intervalech drží půsty, které nahrazují spánkem. Tento spánek musí trvat nejméně osm hodin denně.

GENETICKÁ VÝBAVA JE LOTERIE KAŽDÉHO JEDINCE, ALE DÁ SE I PODPOŘIT

Stárnutí organismu způsobují mimo jiné i nebezpečné toxiny, které se uvolňují z nezpracovaných zbytků jídla v tlustém střevě. Údajně nejvíce stoletých lidí se nachází v Bulharsku, které je proslulé vysokou konzumací kefíru a kyselého mléka obsahující laktózu, která živí střevní bakterie. Tyto neviditelné mikroorganismy účinně čistí trávicí trakt tlustého střeva.

OVOCE A ZELENINA JE TREFOU DO ČERNÉHO

Blahodárné účinky vitaminu C potvrzuje kmen pákistánských Hunzů – údajných potomků Alexandra Makedonského, žijící v odlehlém údolí obklopeném horami. Tito lidé světlé pleti s modrýma očima jsou povětšinou vegetariáni. Téměř každý z nich má ve své rodině někoho, kdo se dožil požehnaného věku sta let.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky