Ano, jsou mezi námi ti šťastlivci, kteří přežili celé jedno dlouhé století. Možná to pro některé bude šokující zpráva, ale nejvyššího věku se paradoxně dožívají „chudí“ lidé nepatřící k těm, kteří sedí v kancelářích, jezdí auty a bez tabletu a sociálních sítí si nedokáží představit běžný den. Jejich náplní života je těžká práce, která jim určuje, jak bude jejich den vypadat.

POTRAVA Z PŘÍRODY

Co se stravy týče, dlouhověcí lidé často trpí hladem. Základní složkou jejich jídelníčku jsou především luštěniny, chléb, zelenina a ovoce. Postavově jsou tito lidé velmi štíhlí. A není se ani čemu divit, maso a mléko konzumují pouze ve výjimečných případech a o sladkostech, které považujeme za samozřejmost, leckteří z nich nikdy neslyšeli.

Převážná většina těchto osob dožívajících se takto vysokého věku, respektuje zavedené biorytmy přírody. V pravidelných intervalech drží půsty, které nahrazují spánkem. Tento spánek musí trvat nejméně osm hodin denně.

GENETICKÁ VÝBAVA JE LOTERIE KAŽDÉHO JEDINCE, ALE DÁ SE I PODPOŘIT

Stárnutí organismu způsobují mimo jiné i nebezpečné toxiny, které se uvolňují z nezpracovaných zbytků jídla v tlustém střevě. Údajně nejvíce stoletých lidí se nachází v Bulharsku, které je proslulé vysokou konzumací kefíru a kyselého mléka obsahující laktózu, která živí střevní bakterie. Tyto neviditelné mikroorganismy účinně čistí trávicí trakt tlustého střeva.

OVOCE A ZELENINA JE TREFOU DO ČERNÉHO

Blahodárné účinky vitaminu C potvrzuje kmen pákistánských Hunzů – údajných potomků Alexandra Makedonského, žijící v odlehlém údolí obklopeném horami. Tito lidé světlé pleti s modrýma očima jsou povětšinou vegetariáni. Téměř každý z nich má ve své rodině někoho, kdo se dožil požehnaného věku sta let.