Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dieta princezny Kate - Co si z ní můžete vzít?

Svět se zamiloval do diety Dr. Pierre Dukana, protože je nejoblíbenější dietou megapopulární princezny Kate. „Vaše poslední dieta. Francouzi ji drželi v tajnosti roky.“ napsal britský list Daily Mail. Přinášíme 6 tipů, inspirovaných tímto hitem, které vám konečně pomohou zhubnout.

Zdroj: Thinkstock.com Musíte zjistit, proč tolik jíte

Mnoho odborníků na výživu francouzského dietologa Pierra Dukana hlasitě kritizuje. Vadí jim, že dieta - v první fázi založená téměř výlučně na bílkovinách - příliš zatěžuje organismus a že by bylo dobré zvýšit přísun ovoce a zeleniny. Pravdou ovšem je, že svět po Dukanově dietě šílí hlavně poté, co se za ni postavila britská princezna Kate a také její matka, která díky ní zhubla na dceřinu svatbu.

Takže je přinejmenším dobré vědět, o co jde. Navíc jsme vybrali TIPY, za které dáme ruku do ohně a určitě vám pomohou zhubnout.

„Období hubnutí je obdobím války, kterou lze považovat za vyhranou pouze a teprve tehdy, když skončí trvalým mírem. Jenže žádný boj nelze vést bez úsilí ani bez strategie,“ píše Dr. Dukan. A o pár řádků dále dodává: „Jestliže jste vy, kdo čtete tyto řádky, ztloustli do té míry, že vás to začalo znepokojovat, je tomu tak proto, že jíte za jiným účelem, než pouze zajistit tělu výživu. Nemusím vás znát, a přece vás mohu ujistit, že vaše přibývání na váze zcela určitě není způsobeno tím, co jste snědli kvůli nutné výživě, nýbrž tím, co jste vložili do úst pro potěšení a ve snaze mírnit stres.“

Jinak řečeno: Dokud nebudete vědět, co si jídlem kompenzujete, a tuto příčinu nevyřešíte, trvale nikdy nezhubnete. Klidně běžte k psychologovi, aby vám pomohl problém rozplést, pokud na to nestačíte sami.

 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky