Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Na co všechno lze použít v domácnosti obyčejný dětský pudr? Možnosti jsou široké

Zdroj: Boredpanda.com
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

Dětský pudr nebo-li zásyp seženete v každé obyčejné drogerii, stojí pár korun a rozhodně by měl být v každé domácnosti, i v té bez dětí! Lze s ním totiž doslova kouzlit! My vám poradíme hned několik triků, které vám nejen, že úplně změní život, ale také ušetří hromadu peněz!

Jako bonus v galerii najdete několik užitečných tipů, jak využít kuchyňskou sůl...

Co tedy dětský pudr umí?

Suchý šampon

Stačí si do rukou nasypat trochu pudru a ten důkladně zapracovat ke kořínkům vlasů. Pudr absorbuje přebytečný maz z vlasů a ty tedy nebudou působit zplihle.

Prodlouží výdrž rtěnky

Už se nemusíte obávat, že vám rtěnka po pár slovech nebo napití zmizí ze rtů! Zkuste tento postup. Naneste rtěnku, jak je vaším zvykem. Teď budete potřebovat jednu vrstvu papírového kapesníku, tu přiložte na rty a štětcem namočeným v pudru poprašte přes kapesníček rty. Poté naneste opět vrstvu rtěnky a je hotovo!

Prodlouží a zahustí řasy

Možná jste si všimly, že v řasenkách bývají takové jemné chloupečky. Ty mají za úkol řasy prodloužit a zahustit. Stejnou službu vám udělá i dětský pudr. Naneste první vrstvu řasenky a než zaschne, obalte řasy dětským pudrem. Poté naneste druhou vrstvu řasenky. Vytvoříte si tak krásný efekt umělých řas.

Vykouzlí hustší obočí

Naneste přípravek, který standardně používáte na obočí. Ideálně ve formě tužky nebo gelu, pudr na tomto základu bude lépe držet. Speciální kartáček na obočí, nebo omytý řasenkový kartáček obalte pudrem a tímto opatrně pročesejte obočí. Bude vypadat hustější a také vám déle vydrží nalíčené.

Make-up bude držet delší dobu

V tomto případě použijte pudr nejdříve místo báze. Jednoduše jej rozetřete velkým štětcem po celém obličeji. Pak naneste make-up, na který opět naneste vrstvičku pudru. V tomto případě bude mít funkci fixátoru.

Pomůže v boji proti akné

Objeví-li se vám někde pupínek, přitlačte na něj prstem pár zrníček pudru. Ten vytáhne přebytečnou vlhkost a působí také protizánětlivě. Nechte jej působit 30 minut.

Pomůže s hojením po holení

Zamezte zčervenání podrážděné pokožky po holení. Stačí na postižená místa rozetřít trochu pudru a ten už se o vše postará. Kromě jiného totiž také umí pokožku zchladit.

Zamezí zápachu bot a nohou

Jak už bylo řečeno, pudr absorbuje vlhkost, tudíž je ideální jako pomocník v boji proti potem zapáchajícím nohou. Nasypte trochu pudru do bot nebo pudr rozetřete přímo po chodidle.

Pomůže, když deodorant selže

Pokud se vám stane, že vás zradí deodorant, můžete vše zachránit pudrem. Trochu si jej rozetřete po rukách a pak opatrně aplikujte do zpocených podpaždí. Pudr do sebe nasaje vlhký pot a ten nedostane šanci zapáchat.

Méně bolestivá depilace

Depilované místo pokryjte tenkou vrstvou pudru. Teď přiložte depilační pásky a pokračujte, jak jste zvyklé. Odstraňování chloupků by nemělo být tak bolestivé.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky