Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Děsivá ztráta paměti

Děsivá ztráta paměti
Děsivá ztráta paměti
Zdroj: Pixmac pro časopis Sedm

Kafe.cz vám přináší upoutávku na nové číslo časopisu Sedm, které vychází 14. června... Claire si nevzpomíná na svatební den, na líbánky, ani na to, že porodila dvě holčičky.

Claire Dodd (35) pracovala jako poradkyně v zákaznickém servisu a v domečku v anglickém Sunderlandu vychovávala společně s milujícím manželem pětiletou dceru Sophii a osmiměsíční Charlotte. Po záchvatu, při němž utrpěla poškození mozku, si pamatuje jen posledních deset vteřin svého života.
Útok zákeřného viru přišel bez varování. „Šli jsme si s Claire lehnout. Za chvíli mě probudily zvláštní zvuky. Žena se prudce posadila na posteli a u úst měla pěnu. Potom se začala zmítat v hrozných křečích. Zavolal jsem záchranku,“ vzpomíná její manžel Ian (40), který pracuje jako poradce v nedaleké automobilce. Ačkoliv lékař dorazil včas a Claire skončila v nedaleké nemocnici, do rána prošla ještě dvanácti dalšími záchvaty. Nakonec upadla do kómatu.

Prodělala různá vyšetření, na jejichž konci byla nepříliš optimistická prognóza. „Řekli mi, že jakési viry napadly manželčin mozek a že s největší pravděpodobností došlo k jeho nevratnému poškození. Je prý poměrně vysoká pravděpodobnost, že už nikdy nebude mluvit a chodit. Realita po probuzení z umělého spánku byla snad ještě horší,“ vypráví Ian.

Zprávu, že se manželka probrala z bezvědomí, přijal s nadšením a hned se vydal do nemocnice. „Když jsem poprvé otevřel dveře do jejího pokoje, vůbec mě nepoznala. Myslela si, že jsem doktor, který ji přišel vyšetřit. Poté, co jsem řekl, že jsem její manžel, se zatvářila zmateně a zeptala se: ´Já jsem vdaná?´ Vyprávěl jsem jí, že spolu máme dvě zdravé holčičky, ale obvinila mě, že jsem lhář. Vůbec nic si nepamatovala.“

Lékaři mu vysvětlili, že virus zasáhl tu část mozku, která je zodpovědná za tvorbu krátkodobé paměti. Claire si prý jednou dokáže vybavit zážitky ze svého dětství a mládí, ale pak bude jen velká černá díra. „Dlouhé měsíce po záchvatu si vybavila jen posledních deset vteřin. Nic víc,“ líčí Ian.

Celý článek si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Sedm.

Právě vychází nové číslo časopisu Sedm

OSOBNOSTI, KTERÉ UMĚJÍ ŽÍT
7 otevřených zpovědí

 

  • Jak relaxuje IVANA GOTTOVÁ?
  • Dovolenou si PETR JÁKL opravdu užívá.
  • Proč musí JITKA ASTEROVÁ vypadat dobře?
  • MIROSLAV ŠIMŮNEK zná své přednosti. 
  • Zač nejvíc utrácí LUCIE BORHYOVÁ?
  • PETRA ŠPINDELROVÁ žije mezi bůžky.
  • Čím si dělá radost LJUBA KRBOVÁ?

  Sedm Sedm Zdroj: Pixmac pro časopis Sedm

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Jak se správně odlíčit

Líčidla do peřin nepatří!

Zanedbáváte odličování? Pak nedopřáváte pleti tolik potřebný čas k odpočinku. Pokud chcete mít pleť krásnou a svěží, dopřejte jí regeneraci.…

Akční letáky