Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dejte sbohem zánětům močového měchýře!

Dejte sbohem zánětům močového měchýře!
Dejte sbohem zánětům močového měchýře!
Zdroj: www.pickwick.cz

Většinou se projevuje opakovaně, 20 % žen ho má alespoň 1x za rok a je doprovázen velmi nepříjemnou pichlavou bolestí - takový je zánět močových cest. Zpravidla stačí jen si chvilku posedět na studené zídce a komplikace se dostaví téměř okamžitě. Není žádným tajemstvím, že s tímto problémem vám mohou pomoci i brusinky!

Trápení mnoha žen

Ženy trpí problémy s močovým měchýřem až desetkrát více než muži. Tato skutečnost je způsobena rozdílnou anatomií ženského a mužského těla. Délka ženské močové trubice je podstatně kratší než mužské, což způsobuje, že se bakterie do močového měchýře ženy dostanou rychleji. Dojde-li k podchlazení sliznice močového měchýře, mají bakterie ideální podmínky pro šíření a zánět je hned na světě. Projevuje se velice rychle nepříjemným štípáním a řezáním, které ještě doplňuje výrazná bolest způsobující křeče v podbřišku.

Příznaky

Nejčastějšími příznaky zánětu močových cest je řezavá a pálivá bolest při močení, časté nutkání odcházet na toaletu, zvýšená teplota, bolest v bedrech, změna barvy a zápachu moči, v některých případech pak dokonce i krev v moči. Teplota může být někdy doprovázena i nevolnostmi a zvracením. Pokud vás trápí některý z těchto příznaků, vyhledejte co nejdříve lékaře, který stanoví diagnózu a léčbu. Zákeřnost tohoto onemocnění totiž spočívá také v tom, že pokud máte záněty opakované - chronické, bolest už není tak výrazná. Sledujte tedy pečlivě další signály svého těla a i v případě sebemenšího podezření se ihned obraťte na svého lékaře. Nepodchytíte-li onemocnění včas, může se rozšířit až do zánětu ledvin, který s sebou přináší vážné komplikace.

Co pomáhá?

Říká se, že prevence je základ, a v tomto případě to skutečně platí dvojnásob. Ženy si totiž svou nepozorností a nedbalostí častokrát způsobují opakované záněty i samy. Jestliže se už první příznaky onemocnění objevily, neodkládejte návštěvu lékaře a pamatujte i na pár základních pravidel, která vám jistě proces léčení urychlí:

•    Nohy musí být v teple, vytáhněte tedy teplé ponožky a nechoďte doma bosá po studené podlaze.
•    Nezadržujte moč - pokud bude měchýř déle přeplněný, bakterie se budou aktivně množit a způsobovat bolesti.
•    Pijte alespoň 2,5 - 3 litry tekutin denně. Čím více budete pít, tím dříve se bakterie dostanou ven z těla. Zapomeňte na studené nápoje.
•    Pijte horký bylinkový čaj.

Zkombinujte bylinky s brusinkami!

O tom, že brusinky pomáhají při zánětech močových cest, už zřejmě slyšel každý z nás. Brusinky jsou přirozeným antioxidantem a podporují obranyschopnost a odolnost organismu. Zkombinujete-li brusinky a funkční bylinky, efekt bude ještě lepší!

Při zánětech močového měchýře je pak také nesmírně nutné hodně pít, doporučují se hlavně teplé nápoje. Ideální řešení pro boj s nepříjemným zánětem tak představují čaje. Při vybírání vhodného čaje ale zapomeňte na ty klasické, které jsou určeny spíše na zapití oběda. Sáhněte raději po funkčním čaji, který oproti běžným bylinným čajům obsahuje pečlivě vybrané kombinace bylinek, které podporují správnou činnost močového měchýře. Účinky jednotlivých bylinek se vzájemně doplňují, což zvyšuje příznivý účinek čaje. Funkční čaje jsou dobrou prevencí proti různým problémům a patří do každé domácí lékárničky. V boji se zánětem močových cest vám pomůže nový funkční čaj PICKWICK Herbalis – Urologický čaj s brusinkami, který si oblíbíte i díky jeho výborné chuti.

Novinka z řady funkčních čajů PICKWICK Herbalis – Urologický čaj s brusinkami obsahuje ideální kombinaci bylinek a brusinek v každém čajovém sáčku. Toto komplexní složení zaručuje úlevu při problémech s močovým měchýřem. Účinky jednotlivých bylinek se vzájemně doplňují a díky tomu se zvyšuje i výsledný léčebný efekt. Kopřiva, bazalka a listy rozmarýnu podporují správnou činnost ledvin i vylučování vody z organismu. Medvědice lékařská napomáhá správné činnosti močového měchýře, pampeliška lékařská detoxikuje organismus a andělika lékařská podporuje celkovou bezproblémovou činnost ženské močové soustavy. Ve složení pak najdete kromě funkčních bylinek také brusinky. Tato kombinace podporuje prevenci proti problémům s močovými cestami a navíc čaje PICKWICK Herbalis oproti jiným funkčním čajům výborně chutnají. „Zvolené složení bylinek v kombinaci s brusinkami je zárukou úlevy od klinických projevů v případech nekomplikovaných infekcí močových cest,“ říká MUDr. Janka Tóthová, praktická lékařka.

Zdroj: www.pickwick.cz Novinka PICKWICK Herbalis – Urologický čaj s brusinkami rozšiřuje stávající řadu funkčních čajů PICKWICK. Vyzkoušejte také čaje PICKWICK Herbalis Nachlazení se zázvorem, Průdušky s lipovým květem a Zažívání s extra silnou mátou. Všechny funkční čaje PICKWICK Herbalis jsou k dostání v obchodech. Více informací získáte na www.pickwick.cz.

Novinka PICKWICK Herbalis – Urologický čaj s brusinkami je k dostání v běžné maloobchodní síti za doporučenou cenu 45,90 Kč.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU