Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Cvičení tae-bo: Levnější než cigarety

Zdroj: Profimedia.cz

Tae-bo je úžasným lékem na uvolnění mysli a vypuštění nahromaděného stresu. Jde o propojení prvků karate, taekwonda a klasického boxu se starým známým a osvědčeným aerobikem. Už jste ho vyzkoušela?

Co to vlastně je?

Tae-bo vám zcela určitě bude připomínat koktejl aerobiku s prvky nejrůznějších bojových umění (kopy, údery), jako jsou např. – karate, box, kick-box, taekwondo apod. Asi jste pochopili, že Tae-bo není sportem kontaktním, ale dozajista je (podobně jako nejrůznější typy aerobiku) sportem skupinovým. Tae-bo cvičí ženy i muži. A to nejen pro jeho neobyčejně svižné a tudíž prokazatelně »redukční« tempo, ale i proto, že vám tvrdý vytrvalostní trénink umožní poznat hranice vlastních možností a vůle. Tae-bo není nijak choreograficky náročné, nebude váš mozek zaměstnávat složitými sestavami a pohybovými kudrlinkami. Při Tae-bu opravdu vypnete a ponoříte se do sebe, do svých možností a nikoliv do svých starostí!

Soutěžíte jen sami se sebou!

Filozofie tohoto sportu i dobrý instruktor by měl umět vytvořit takovou atmosféru, která povede cvičící k tomu, aby se neporovnávali s tou šikovnou slečnou napravo ani nebrali ohled na fešáka nalevo, ale aby se při cvičení dali vést svým tělem a aktuálními pocity. V Tae-bu soutěžíte jen sami se sebou. Jinak řečeno - jen vy si nastavujete a posouváte hranice fyzických možností – frekvenci pohybů při cvičení, přestávky i délku (vytrvalost) u jednotlivých cvičení.

Zdroj: Profimedia.cz

Nechceme jen relaxovat! Chceme posílit i svaly a trochu zhubnout!

To by bylo, kdyby vám hodina doprovázená svižnou hudbou (často house music) a ještě svižnějšími pohyby nenechala na těle nějakou památku na pravidelná setkání. Tae-bo jednoznačně zvyšuje svalovou sílu, zlepšuje vytrvalost a funkci oběhového systému. Pakliže vás čas od času »potrápí záda«, toto vytrvalostní cvičení vám zcela jistě posílí zádové i břišní svaly a pomůže tak vaší páteři nabrat druhý dech. A nejenže zpevníte záda i břicho, ale i hýžďové svalstvo a také samozřejmě svaly paží a nohou.

Tae-bo ve zkratce

T– totální odevzdání se všemu co dělám
A – uvědomování si sebe sama a světa
E – excelentní přístup ke všemu co člověk dělá
B – tělo jako báze a prostředek k totální vnitřní a vnější změně
O – otevřenost a poslušnost své vůli ke změně.

Tipy Kafe.cz

Kde si můžete Tae-bo vyzkoušet? Za kolik?

V prvé řadě je možné se konkrétněji informovat o tomto sportu na www.taebo.cz. Cena za lekci se pohybuje podle regionu a individuálně dle klubu, ale obvykle vás hodina cvičení vyjde na 50 až 100 Kč. To je zpravidla méně, než dáte za krabičku cigaret.

Zkusila jste někdy Tae-bo? Jaký dojem na vás tento druh sportu udělal?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky