Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co prozradí barva očí: Povahu, temperament i zdravotní stav. Odpovídá charakteristika té vaší?

Co o vás prozradí barva očí?
Co o vás prozradí barva očí?
Zdroj: shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Z očí se odpradávna věští a čtou se z nich diagnózy. „Zasvěcené zdroje“ informují i o tom, že konkrétní barva se váže ke konkrétním vlastnostem člověka. Projděte si galerii a zjistěte, zda charakteristika odpovídá vaší povaze a zdravotnímu stavu.

Ne nadarmo se říká, že oko je oknem do duše. Alternativní, ale i klasická medicína počítá s tím, že v kresbě duhovky se odráží náš zdravotní stav. Disciplína, která se zabývá určováním nemocí z "oční mapy" se nazývá irisdiagnostika. Její pomocí lze odhalit až 500 chorob. Obecně platí, že čím jednotnější barva duhovky, tím méně zdravotních problémů. Objeví-li se na duhovce či bělmu tmavá skvrna, je s vaším tělem pravděpodobně něco v nepořádku. Nejmarkantněji se na oku projeví cukrovka, problémy s játry a ledvinami, hormonální poruchy a stres. 

Lidé s konkrétní barvou očí inklinují i k podobným charakterovým a volním vlastnostem. Pokud jste na tuto informaci ještě nenarazili, podívejte se do naší galerie . Možná budete překvapeni, jak přesně jednotlivé popisy sedí. 

VĚDĚLI JSTE, ŽE…

* Oko je koule o průměru asi 25 mm vážící cca 8 gramů, lemovaná okolo 160 řasami.
* Průměrně každých 5 sekund se oční víčko zavírá.
* Pomyslný most mezi okem a mozkem představuje zrakový nerv tvořený 800 000 vlákny.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Vaše srdce – váš život

Vaše srdce – váš život

Komerční sdělení - Víte, že je na našem trhu k mání mimořádně čistá Omega 3 ve špičkové kvalitě? Najdete ji v unikátním přípravku MaxiCor® forte. K…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU