Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co je klíčkem ke zdraví? Čerstvé bio klíčky!

Co je klíčkem ke zdraví? Čerstvé bio klíčky!
Co je klíčkem ke zdraví? Čerstvé bio klíčky!
Zdroj:

Komerční sdělení - Přemýšlíte, jak pozvolna přejít ke zdravému životnímu stylu, ale nebaví vás číst zdlouhavý seznam potravin, které je třeba jíst? Pak zařaďte do svého jídelníčku čerstvé klíčky a máte vyhráno. Naklíčená semena jsou totiž bohatým zdrojem minerálních látek, vitamínů a v neposlední řadě i stopových prvků. Už po dvou hodinách klíčení se v semínku zvyšuje obsah vitamínů a balastních látek až o 50 – 200 %.

Nejlepší přítel v boji proti rakovině

Není nutné připomínat, že vitamíny, živiny a enzymy potřebuje lidské tělo jako sůl. Čerstvé salátové klíčky přispívají nejen ke správné funkci orgánů, ale mají značné preventivní, léčivé i regenerační účinky. Pravidelná konzumace mikrosalátků z čerstvých klíčků může vést ke zvýšení imunity, takže běžné nachlazení či chřipka si na vás už nepřijdou. Salátková brokolice a vojtěška, neboli alfalfa, dokonce významně podporují prevenci nádorových onemocnění. Ač je to téměř k neuvěření, pak vězte, že právě malý klíček v sobě nese tolik prospěšných látek, že se o tom dospělé rostlině může jen zdát.

Sníte-li lžíci salátových klíčků ředkvičky, zaplaví vás takový počet blahodárných sloučenin, jako byste spořádali přibližně 30 kusů běžných ředkviček z obchodu. Není divu, že se čerstvé klíčky uplatňují při léčbě onemocnění cév, cukrovky či při poruchách metabolismu. Skvěle působí i při detoxikaci organismu. Jsou velmi lehce stravitelné, nemusíte se tedy stresovat, že vám po nich bude těžko, ba naopak, usnadňují vstřebávání bílkovin ze stravy, čímž zajišťují správné zažívání.

Elixír mládí v jedné hrstce

Pamatujete ještě na doby, kdy Pepek námořník spořádal ve vteřině celou plechovku špenátu a rázem mu vyrostly bicepsy, jakými se pyšní Arnold Schwarzenegger? Špenát je totiž známý vysokým obsahem železa, stejně tak jako chřest, ale salátková ředkvička má až čtyřikrát více železa než špenát a až osmkrát více než červená paprika. Nechcete-li do sebe ládovat pouze červené maso, které je mimochodem také bohatým zdrojem železa, zkuste čerstvé mikrosalátky z bio klíčků. Zařazení klíčků do svého jídelníčku by měli zvážit i lidé, kteří trpí chudokrevností.

Nedostatek vitamínu A způsobuje šeroslepost a předčasné stárnutí buněk a dochází tak k jejich rohovatění. Předejít tomu můžete právě konzumací mikrosalátků z čerstvých klíčků, protože jsou, kromě jiného, plné vitamínu A. Pro lepší představu, brokolice jako salátový klíček obsahuje jedenáctkrát více vitamínu A než konvenční brokolice.

Ať chcete předcházet zmíněné šerosleposti, kornatění tepen či rakovině, nebo zmírňovat již probíhající onemocnění, jako je cukrovka, vysoký cholesterol a problémy s krevním oběhem, pak jistě neprohloupíte, když v obchodě sáhnete po salátových klíčcích nejlépe v biokvalitě. A že nevíte, které chutnají nejlépe? Zkusit můžete mikrosalátky Happyeat, v lahodném mixu totiž najdete více druhů. Můžete ochutnat kombinaci čerstvých mikrosalátků z čerstvých klíčků mungo, ředkvičky, brokolice, čočky, česneku, vojtěšky, rukoly, cizrny či slunečnice. Ke spotřebiteli se dostanou hned druhý den po sklizni a jsou 100% bio.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky