Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co bylo pro muže dokonalé v průběhu sta let: Jak se měnil ideál ženského těla ve 20. století?

Jak se změnil ideál krásy za více než 100 let
Jak se změnil ideál krásy za více než 100 let
Zdroj: pinterest.com
Prohlédněte si všechny fotografie (22)

Idea dokonalého tvaru ženského těla se v průběhu 20. a 21. století velmi často měnila. Kontrasty mezi desetiletími jsou občas tak šokující, že se dá těžko uvěřit, že se tak radikální změna odehrála. Podívejte se s námi do galerie, kde vám přiblížíme, jaká očekávání se kladla na ženy v průběhu více než stovky let.

Krása je věc relativní a v čase proměnná. Každá epocha má své ideály, idoly a módní ikony a nic není marnivější a urputnější, než žena, která se chce líbit. Ve dvacátém století se ideál ženské krásy měnil prakticky co deset let. Občas měly mít ženy křivky, pak zase nesměly. V padesátých letech přišly do módy pilulky na hubnutí a nastal boom všemožných diet. To trvá dodnes.

Současný ideál krásy směřuje na jedné straně ke kultu dokonalosti podpořenému možnostmi plastické chirurgie, na druhé straně k rozvolnění pravidel. Žena by se měla mít ráda taková, jaká je, bez ohledu na to, co jí pámbů nadělil. Zda tenhle přístup funguje, posuďte sami. V naší galerii se dozvíte,  jak vypadaly dokonalé křivky od začátku 20. století do současnosti. Ve které době se vidíte vy? Kterému ideálu krásy jste nejblíže? Napište nám na náš FB. 

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky