Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chůze: zdraví, krása a hubnutí v jednom

Chůze vám zlepší zdraví, kondičku a pomůže zhubnout
Chůze vám zlepší zdraví, kondičku a pomůže zhubnout
Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Nemáte čas, chuť, peníze ani sílu na návštěvy fitness center a plaveckých bazénů, ale přesto chcete pro tělo něco udělat? Pak je pro vás ideální chůze. Není finančně ani časově náročná, nepotřebujete drahé vybavení a je možná zdravější, než jste si myslela.

Chůze je pro vaše tělo velice prospěšná. Pomáhá rozproudit krev či lymfatické a mozkomíšní tekutiny. Díky tomu se redukují negativní následky stresu a toxických látek. Nepotřebujete nejmódnější sportovní obleček či drahou permanentku do fitness centra. Postačí vám pohodlné kvalitní boty. Svižná chůze je pro tělo téměř stejně tak užitečná jako běhání. Navíc se vyvarujete poranění chodidel, kotníků, kolen, kyčlí a bolesti v kříži.

Kafe.cz zjistilo

Pokud se budete věnovat svižné chůzi alespoň třikrát týdně 20 – 30 minut, sklidíte následující úspěchy:

Cvičení, Chůze, Sport Cvičení, Chůze, Sport Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

  • Zlepšíte cirkulaci krve, dostanete do buněk více kyslíku a živin. Zlepšíte vylučování toxických látek. Odměnou vám bude více energie a síly, kvalitnější spánek a lepší psychický stav.
  • Aktivujete svalovou tkáň. Studie dokazují, že v průběhu stárnutí ztrácíme svalovou hmotu. Chůzí (nebo jiným cvičením) můžeme udržovat své svaly v dobré kondici. Čím více svaloviny si uchováme, tím lepší bude náš metabolismus a celkové zdraví.
  • Zlepšíte hladinu alkalických látek v těle. Správné pH je důležitým faktorem k získání a uchování si dobrého zdraví.
  • Na začátku není podstatné, jak dalekou trať chodíte či jak dlouho. Hlavním cílem je dostat se ven a chodit. Až se vaše výdrž zdokonalí, budete si pomalu přidávat. Zaručeně poznáte, až to přijde.
  • Během přiměřeného cvičení by vám měla stoupnout srdeční frekvence o 50 %. Abyste si to mohla předem vypočítat, posaďte se na židli. Ukazováček a prostředníček položte na krk vedle ohryzku. Ucítíte puls. Počítejte tlukot srdce v 60 sekundách. Výsledné číslo zdvojnásobte. Dostanete se k hodnotě, kterou byste během cvičení neměla převýšit.
  • Pokud se dostanete do situace, že nemůžete chytit dech nebo dostáváte křeče, musíte ubrat. Vaše tempo by nemělo být zničující. Měla byste být schopna povídat si s přítelkyní, která cvičí s vámi, aniž byste lapala po dechu.
  • Během špatného počasí své cvičení nevzdávejte. Běžte se procházet do nákupního centra. Díky oblíbené scenerii vám bude chůze rychle ubíhat.
  • Cvičíte-li sama bez kamarádky, poslouchejte vaši oblíbenou hudbu. Sportování vám rychleji uteče.
  • Nevymlouvejte se a začněte už zítra. Budete se cítit skvěle!

Tipy Kafe.cz

Kvalitní boty pro zdravou chůzi

  Asics Gel Assist Asics Gel Assist Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Asics Gel Assist

Kvalitní a odpružená obuv ideální pro chůzi. Je ideální pro ty, kteří hledají výkon, ale bojují s oběhovými problémy nohou. Je vybavena standardními technologiemi Asics a podešví obsahující bambusové výhonky. Reflexní body na svršku zabezpečují bezpečný pohyb za šera a v noci.

Cena: 3 480 Kč (Asics.as)

  Easytone Rush, Reebok Easytone Rush, Reebok Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Easytone Rush, Reebok

Dámská vycházková obuv je kombinací nejnovějších materiálů a technologií. SmoothFit na svršku utěsní všechny švy a zajistí jedinečné pohodlí uvnitř boty, která skvěle padne.

Cena: 1 560 Kč (Bigbota.cz)

  Nike Wmns Capri Nike Wmns Capri Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Nike Wmns Capri

Pohodlné, vycházkové boty Nike Wmns Capri SI s módním designem inspirovaným retro tenisem. Kožené a velmi příjemné na chůzi.

Cena: 1 590 Kč (Outdoor.online-sport.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU