Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chřipka a únava: Vyzrajte na ně

Zdroj: Profimedia.cz

Co vás udrží ve formě během předvánočního shonu a stresu?

Doplňovat tělu vitamíny je zvlášť důležité v období chřipek a nachlazení

Nečekejte, až na sobě ucítíte první příznaky nemoci a začněte včas. V zimních dnech je nenahraditelný vitamin C, který jako významný antioxidant pomáhá posilovat obranyschopnost organismu. Denně bychom ho měli přijmout minimálně 60 až 100 mg, v období chřipek až pětkrát více. Vitamin C má tu výhodu, že se s ním nelze předávkovat – vylučuje se totiž močí. A tak pokud konzumaci čerstvého ovoce doplníte tabletkami, jen svému zdraví prospějete.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Megacéčko

Vitamín C může být nejen zdravý, ale i chutný. Pořídit si jej totiž můžete ve formě cucavých tablet s ovocnou příchutí – třeba pomeranče nebo jahody. Například Megacéčko obsahuje v každé tabletě 600 mg vitamínu C a pomáhá chránit před bakteriálními a virovými infekcemi.

Cena: 72 Kč (30 tablet)

Web: walmark.cz

Na předvánoční stres

Jste unavená a ať děláte, co děláte, nejste schopna pustit se do té hory práce, která před vámi leží na stole? Odkládáte pořád víc a víc věcí, a pokud na něco myslíte, tak na to, jak byste si lehla do postele a spala? Není divu. V době plné stresu se vyčerpaná můžete cítit dřív, než se nadějete. A zvlášť v takovém hektickém období, jako je to předvánoční! Pomoct vám může některý z doplňků stravy s koenzymem Q10. V lidském těle se tvoří v játrech, ale jeho tvorba od přibližně dvacátého roku klesá. Přirozeným zdrojem jsou hlavně mořské ryby a maso a velmi dobrým zdrojem jsou právě doplňky stravy. Koenzym Q10 dodává energii a vitalitu, je vhodný nejen při únavě, ale i pro sportovce, diabetiky, kardiaky a osoby vyššího věku.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Bioaktivní Q10 Super

Pokud se rozhodnete pro doplněk stravy s koenzymem Q10, informujte se, kolik ho ve skutečnosti obsahuje. Minimální dávka by měla být 10 mg. Pro akutní stavy je však ideální 30 mg v jedné kapsli, jaké obsahuje Bioaktivní Q10 Super. Mezi ostatními na trhu vyniká nejvyšší vstřebatelností a účinností koenzymu Q10.

Cena: 338 Kč (30 tablet)

Web: pharmanord.cz

Stres v práci

Při stresu v práci potřebujete něco, co vás buď nastartuje, nebo uklidní pocuchané nervy. Na uklidnění je výborný Achyrocline satureioides, který se prodává v podobě čaje. Má silné sedativní a relaxační účinky. Dvě až tři lžičky zalijte tři čtvrtě litrem vody a popíjejte během celého dne. Můžete ho lehce dosladit medem. Vyzkoušet můžete i další přírodní doplňky stravy, například výtažky z kořene Maca, jejichž účinky byly známy ještě před vznikem říše Inků. Současný vědecký výzkum potvrzuje, že kořen Maca posiluje, dodává energii, má celkově příznivý vliv na organismus a zvyšuje imunitu. Jeho užívání prodlužuje věk, zvyšuje odolnost proti únavě, zlepšuje koncentraci a zvyšuje duševní odolnost.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Maca

Kořen Maca pochází z peruánských And, z výšky 4 až 5 000 m.n.m. Vynikající účinky má při dlouhodobém užívání, a to nejen proti únavě a stresu, ale i na posílení organismu či na reprodukční zdraví.

Cena: 178 Kč (60 tablet)

Web: drpopov.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Když máte den jen pro sebe…

Ano, zní to jako sen, ale jednou za čas byste si určitě měla luxus v podobě dne jen a jen pro sebe dopřát. Protože si jej nejen zasloužíte, ale jistě…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU