Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chraňte květinami svou duši před temnými živly

Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (21)

Květinou můžete promluvit, vyslovit city, poděkovat nebo se omluvit. Dejte šanci zapomenutým kvítkům, které stojí v pozadí, ale mají jedinečnou moc.

Orlíček

Alpská květinka ovládá temnou magii, chrání před zlem, nespravedlností a napomáhá spojení s vaším skutečným Já. Probouzí ve vás vytrvalost a pevnou vůli. Pár sazenic rozesetých po skalce stačí na to, aby se vám peripetie vyhýbaly obloukem.

Karafiát

Karafiát je květinou  lásky stejně jako růže. Vždy stál ale v jejím stínu. City, které skrz něj projevíte, jsou skutečně ryzí a ne jen schované za okatými gesty. I když je považován mezi květinami za chudého příbuzného, spojením s čistými a životními silami se nemůže pochlubit žádná jiná.

Mateřídouška

Uklidňující bylinka se vytrácí ze zahrad i luk. Ten, kdo má mateřídoušku poblíž nebo je jí dokonce obdarován, se může těšit z upřímného porozumění. Právě souznění mezi duší a myslí jednotlivce i páru je pro ni typické.

Pomněnka

Na pomněnku se málem zapomnělo. Škoda, její jemné kvítky navozují pocit pohody a vnitřního klidu. Posiluje v člověku víru, koncentraci a sílu pro boje s vyššími silami, ať ve vztahu, v rodině nebo zaměstnání.

Pampeliška

Zářivé a načechrané pampeliškové květy rozzáří každou louku i dvorek a jsou lékem na mnoho neduhů. Patří mezi ty neujšlechtilejší, ale nemá zapotřebí na to upozorňovat. A přesně to je její poselství - skromná, oduševnělá, jedinečná.

Petůnie

Zvonkové kvítky jako by přivolávaly dobré časy. A není to daleko od pravdy. Petůnie vedou k nalezení pokory a vnitřního klidu. Sametové květy jsou jako samo pohlazení, které hledáte od života.

Řebříček

Drobné bílé okvětí je známé pro své léčivé účinky. Mimo to pomáhá při koncentraci a soustředění, přináší do života čerstvou energii a vede k povznesení ducha. Jeho květy jsou jako rozsypané myšlenky, které se shlukují v názory a argumenty.

Pelargonie

Muškáty už mají dobu své největší slávy za sebou, ale dobře dělají ti, kdo na ně ani teď nezapomněli. Jsou symbolem rodinné pohody, štěstí, radosti a požehnání. Rodina klape jako hodinky a mírní se morální zásady.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky