Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chlupatá či holá: Co si myslí muži?

Zdroj: lekarna.cz, archiv výrobců, Profimedia.cz

Dnes už ženy nenechávají vzhled nohou na přírodě...


Která žena by netoužila mít krásně hladké nohy, příjemné na pohled i na dotek? Ale ne každé ženě se to skutečně daří. Někomu zůstává na nohou červená a podrážděná pokožka, jiným se objeví nevzhledné červené tečky. Přiznejme si to: V sukni či v plavkách to nevypadá hezky. Jak se tedy chloupků účinně zbavit? Pojďme se podívat, co nám trh nabízí…

Oholení

Oholení je nejjednodušší způsob, jak se zbavit chloupků. Zkrátka přejedete párkrát nohy holicím strojkem a je po problémech. Ale...Velmi brzy na to už se objevují chloupky, které jsou silnější, tvrdší a často způsobují červené pupínky. Holení tedy není zrovna nejideálnější řešení, i když stále ještě oblíbené.

 
Dámský holicí strojek Venus (Gillette for Women) + 2 náhradní hlavice
Cena: 387 Kč

Depilační krémy

Tento způsob odstranění chloupků je snadný a bezbolestný. Depilační krémy rozpouštějí vlasový kreatin a chloupky se pak jednoduše odstraní. Krém je třeba nechat působit tak 5 až 10 minut. Levnější depilační krémy seženete i pod 100 Kč.

 
Opilca depilační krém 100 ml
Cena: 91 Kč

 
Veet depilační krém Sensitive Plus 100ml
Cena: 149 Kč

Depilační strojky

Depilační strojky představují dlouhodobější řešení. Chloupků se depilačním strojkem zbavíte zhruba na 4 až 6 týdnů. Ale jste-li citlivější na bolest, většina strojků vás nepotěší. Je to poměrně bolestivý způsob, i když jednou za měsíc se to dá vydržet a postupně si na bolest zvyknete, takže vám to ani nepřijde. Navíc některé strojky dnes už tolik bolestivé nejsou. Většinou ho pořídíte od 800 Kč výš.

 
Dámský depilační strojek Philips HP6409/03
Cena: 1388 Kč

 
Dámský depilační strojek Braun EverSoft Deluxe 2270 Body System
Cena: 1486 Kč

Vosk

Použít můžete studené i horké vosky. Je to důkladná metoda, ale ne moc příjemná. Buď si můžete zakoupit voskové pláty nebo samotný vosk. První řešení je elegantnější. Vosk či voskové pláty přikládejte ve směru růstu chloupků! Nohy musí být čisté a suché, jinak bude efekt méně výrazný. Za depilační vosk zaplatíte kolem 100 Kč.

 
Depilační vosk tělový azulenový 110 g MayStar
Má uklidňující účinky. Je vhodný pro všechny typy pleti. Náhradní vosk do přístrojů Starpil. Základ tvoří přizpůsobené a stabilizované estery borovicové pryskyřice a včelí vosk. Zde je přidaný guayazulen, určený pro pokožku jemnou a citlivou.
Cena: 109 Kč

Laserová depilace

Chtěly byste se zbavit chloupků na nohou úplně? I to je možné, a to pomocí laserové depilace! Ale na tuto službu si budete muset připravit více peněz, zhruba okolo 10 000 Kč. Někteří (i z řad odborníků) tvrdí, že není možné, aby tato depilace byla stoprocentně trvalá, ale během odstraňování epilační laser zasáhne a zničí cibulku chloupku, a proto už chloupek znovu vyrůst může jen ztěží.
Zákrok na tak velkou plochu jako jsou dolní končetiny zabere zhruba tak šest sezení, ale nebojte se, nejde o bolestivou proceduru.

KAFE.CZ přináší: Názor odborníka

Co si muži myslí o ženách, když jsou nevyholené? Touží ještě po neoholených ženách (ať se to týká přirození, nohou nebo podpaží)? Kdy u nás začaly ženy hromadně vyholovat své klíny?

„Podpaží si ženy začaly holit v padesátých letech, a móda vyholeného přirození k nám z USA dorazila až v osmdesátých letech. Původně se z toho radovali pedofilové, protože takto upravený genitál připomíná nezletilé dítě. Většině dospělých mužů se to nelíbí.“
MUDr. Radim Uzel, CSc., sexuolog

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky