Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chci omládnout: Co říkáte na botox?

Zdroj: archiv, Profimedia.cz

Jsou botoxové injekce zázračné? Existuje řada fanoušků i odpůrců této varianty, která ale kromě »omlazujících a zkrášlujících« pozitiv přináší i nesporná rizika – koukněte na fotky, když se botox nepovede!

Nespravedlnost? Fakt!

Každá žena je jiná, ale jednu věc má většina žen společnou: touhu se stárnutím bojovat a alespoň ještě na chvíli vyhrát nad neúprosným časem. Jak? Chce to především umět o sebe pečovat. Faktem je, že na pleti se projevy stárnutí objeví poměrně brzy. Mnoho žen tedy sahá po různých přípravcích a krémech - noční, denních, hydratačních i „zázračných“, mnohé ženy využívají plastických operací a někdo jde ve své zoufale snaze o věčné mládí ještě mnohem dál.

Chci být zase holčička!

Zdroj: archiv, Profimedia.cz Botoxové injekce. Ve světě šoubyznysu se mnozí snaží prodloužit si své mládí právě s jejich pomocí. Ale i okolo sebe najdeme (převážně) ženy, které si s touto myšlenkou pohrávají nebo už botoxové injekce zkusily. Proč? Chtějí se cítit dobře, chtějí si udržet mladistvý vzhled, chtějí se líbit partnerovi, důvodů je mnoho.

Jak funguje?

Botulotoxin neboli klobásový jed je látka produkovaná bakterií Clostridium botulinum. Nejdříve byl používán v očním lékařství a neurologii a až následně byly zjištěny jeho možnosti při potlačení mimických vrásek a odstranění pocení. Tento bakteriální nervový jed způsobí, že se sval napne a nejde povolit. Tím se vyhladí vráska. Efekt bohužel není trvalý. Injekce vyhladí vrásky na dobu čtyř až šesti měsíců. Po uplynutí této doby je nutné celou proceduru opakovat. Touto metodou se vyhlazují vrásky na čele, kolem očí, u kořene nosu, ale i na krku.

Co za to?

Za změlčení vrásek mezi obočím zaplatíte za dávku kolem 3500 Kč, celé čelo pak přijde zhruba na 5000 Kč. Horní nebo dolní ret vás přijde na tisícovku, vějířky kolem očí 2 až 4.000 KČ a rozhodnete-li se radikálněji „zlepšit obličej“, připravte si zhruba 6 až 8.000 Kč, záleží na množství botoxu a stavu vašeho obličeje.

Nebezpečí botoxových injekcí

Mnoho žen je schopných obětovat pro krásu peníze, ale ty často nejsou jediným platidlem. Nejnovější výzkumy prokázaly, že botoxové injekce mohou ohrozit i zdraví člověka. Hlavně pokud se injekce nepíchne přesně do svalu, který je pro vpich určen nebo použije-li se látka, která nevyhovuje normám. Jsou známé i případy, ve kterých došlo k zástavě a následné smrti po vpichu botoxových injekcích. Mohou také nastat dýchací obtíže.

Botox a celebrity

České celebrity se svou náklonností k botulotoxinu příliš nechlubí, zato ve světě jde o běžnou praxi. Asi nejznámější botoxovou královnou je Jocelyn Wildstein, která za své »zkrášlení« (užívala nejen botox, ale také různé plastické operace) zaplatila v přepočtu něco kolem 84 milionů korun. Díky svému extrémnímu vzhledu si dokonce vysloužila přezdívku „The Bride of Wildenstein“ (Wildsteinova nevěsta), což je narážka na film z roku 1935 s názvem »The Bride of Frankenstein«. Podívejte se na fotografie nahoře, jak šel čas s Jocelyn – možná vás až vyděsí... Mezi časté uživatele metody patří také Goldie Hawn, Melanie Griffith nebo Mickey Rourke. Snad dopadnou lépe, i když zmíněná americká herečka Goldie Hawn už k příšeře Jocelyn nemá zas až tak daleko.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky