Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Čarování s konturkou: Vykouzlete si svůdné rty

Zdroj: Archiv výrobců, Profimedia.cz

Málokterá žena se může pochlubit dokonale tvarovanými rtíky, které vypadají jako z obálky módního magazínu. Ale nezoufejte, přírodě se přece dá pomoci. Poradíme vám, jak.

Přinášíme vám pár rad, jak na to. Předtím, než si namalujete rty, aplikujte na ně hydratační krém a pak je přepudrujte. Barva, kterou na ně nanesete, tak vydrží mnohem déle. K dokonalému make-upu budete potřebovat také konturovací tužku, pomůže upravit a zvýraznit tvar rtů, stejně jako korigovat drobné nedostatky. Její barva by se měla téměř shodovat s barvou rtěnky, nebo být o odstín světlejší. Zapomeňte na tmavé odstíny konturovacích tužek v kombinaci se světlými rtěnkami á la Dolly Buster.

Jak nanášet rtěnku?

Aby byla kontura přesná, začínejte vždy od středu horního rtu a pokračujte směrem ke koutkům, linii spodního rtu obtáhněte až nakonec. S konturovací tužkou buďte opatrná i při vykreslování koutků; jsou-li příliš zvýrazněné, působí nepřirozeně. Pak již přichází na řadu rtěnka. Na horní ret se nanáší od středu ke stranám, na spodní ret pak od jednoho koutku směrem k druhému.

Tip Kafe.cz

Tužka s automatickým ostřením

Pokud vás používání konturovaní tužky obtěžujete, protože se vám stále láme a nedaří se vám ji ořezávat, pořiďte si tu s automatickým ostřením, s níž na trh přichází Elizabeth Arden. Jen se musíte připravit na větší investici.

Cena: 560 Kč

Vyberte si správnou barvu!

Rty podle tohoto postupu obtáhněte několikrát a přebytečnou rtěnku opatrně setřete jemnými dotyky do papírového kapesníku. Správná barva rtěnky je sice otázkou vašeho vkusu, přesto i zde se uplatní pár rad k vhodnému výběru. Rtěnka by totiž svým odstínem měla přirozeně ladit k vaší barvě vlasů, očí, odstínu pleti a k typu či tvaru úst.

Tip Kafe.cz

1000 Kisses Stay On

Až tisíc polibků vydrží konturovací tužka 1000 Kisses Stay On od Rimmel London. Chrání také před rozpíjením rtěnky a prodlužuje její trvanlivost. Navíc se snadno nanáší.

Cena: 115 Kč

Tipy pro vaše rty

Na malých ústech dobře vyniknou světlé odstíny, transparentní rtěnky s nádechem do červena, či jemně zbarvené lesky. Naopak plným a vypnutým rtům pak sluší výrazné i tmavé barvy. Jestliže mají vlasy nebo pleť červený nebo zlatavý lesk, není dobré používat červené odstíny, anebo odstíny s modrými částečkami, které často obsahují růžové nebo fialové rtěnky. K růžové pleti se pak zase nehodí žluté, hnědé ani oranžové odstíny.

Tip Kafe.cz

Docteur Glamour Cosmic

Rtěnka by měla mít nejen vhodnou barvu, ale ideálně také hydratovat rty. Kombinaci obou faktorů najdete například ve rtěnce Docteur Glamour Cosmic od Bourjois Paris. Je obohacena výtažky z manga a bambuckého másla, rty na 8 hodin hydratuje a ještě jim dodá krásný odstín.

Cena: 296 Kč

Kontura pomůže tvaru rtů

Díky správnému nalíčení rtů je možné také korigovat jejich tvar. Díky vhodné barvě rtěnky a konturky pak můžete téměř z každého tvaru učinit ty dokonale tvarované. Máte-li rty příliš velké, obtáhněte konturovací tužkou vnitřní okraj a použijte tmavé matné barvy, rty se tak budou zdát opticky užší. Naopak příliš úzkým rtům pomůže světlá konturovací tužka, kterou obkreslíte vnější okraj úst a zářivý lesk pak ústa rozzáří. 

Tip Kafe.cz

Lasting Finish Intense Wear

Skvělou přilnavostí barvy se může pyšnit rtěnka Lasting Finis Intense Wear od Rimmel London. Nová formule obsahující až o 50 % více dlouhotrvajících intenzivních barevných pigmentů rty jedním tahem pokryje zářivými barvami. Navíc pevně přilne ke rtům a osm hodin se nehne z místa.

Cena: 95 Kč

Bílá tužka pro malé rty

A jsou tu i další tipy. Je-li váš horní ret málo vykrojený, tužkou v přirozené barvě vašich rtů nakreslíte tvar srdce a zdůrazníte tak málo patrné vykrojení rtů. Příliš malé rty je dobré obtáhnout bílou konturovací tužkou, a to kolem vnějších obrysů úst. Se světlými odstíny budou rty působit plnějším dojmem.

Tip Kafe.cz

Hydratační tužka na rty

Dokonale vykreslit rty vám pomůže žhavá novinka: hydratační tužka na rty Hydra Extreme od Maybelline New York. Kromě toho se můžete spolehnout, že vám na rtech dlouho vydrží. K dostání v šesti odstínech.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Tipy, jak se zbavit chloupků

Také vás trápí nepříjemné ochlupení a nevíte, co s ním? Pak čtěte dál a vyberte si jednu z metod epilace či depilace, která vám bude nejlépe…

Akční letáky