Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zdravé vlasy vám zaručí jedině foukaná: Volné schnutí jim škodí, fén je léčí!

Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (11)

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Nepodceňujte základní péči jako správné mytí nebo fénování. Jedině tak dodáte svým kadeřím opravdu zdravý vzhled. Ten žádný styling nebo přípravek nenahradí.

Fén - nepřítel číslo 1?

Mezi ženami kolují mýty, že pravidelné fénování vlasům škodí, přesouší je a narušuje jejich stukturu. A tak je po koupeli balí do turbanu a trpělivě čekají, až proschnou. Kámen úrazu je v tom, že pustit naplno horký vzduch a deset minut vlasy pražit, je to nejhorší, co můžete udělat.

Zapomeňte na nejvyšší tepelné stupně a přizvěte do party fén s hubici a fénuje směrem po růstu vlasů pod sklonem 45 stupňů, vlasy uhladíte a srovnáte do latě.

Pomocníci 

Samotný fén vaše vlasy nespasí a díky kosmetickým vychytávkám bude účes trvalejší, nadýchanější a na první pohled zdravější.

  • Vyhlazující a vyživující krém na vlasy - vmačkejte do celé délky vlasů a do konců vetřete dlaněmi, hodí se pro krepaté vlasy
  • Objemový sprej - nastříkejte ke kořínkům a k pokožce, vlasy pozvedne a konečně nebudou bez života, hodí se pro majitelky jemných vlasů
  • Termální ochrana - naneste od po celé délce vlasů, aby byly vlasy při fénování dobře chráněné, toto by měli používat na vlasy všichni před použitím fénu, kulmy či žehličky na vlasy
  • Vlasový olej - finální úprava a trocha třpytu lehce vmačkaných do vlasů, používejte pouze na suché vlasy

Osvědčený postup

Fén nastavte na prostřední stupeň a zaměřte se na vlasovou pokožku. Zepředu i zezadu prosoušejte vlasy u kořínků, délky nechte prozatím stranou a vlhké. Tento jednoduchý trik zabraňuje nadměrnému maštění pokožky i vlasů. Nevynechávejte ho ani tehdy, nemáte-li v úmyslu v procesu pokračovat a vlasy necháváte volně doschnout. Suchá pokožka hlavy je zdravá pokožka! Turban z ručníku nechávejte na hlavě maximálně 10 minut, ať se pokožka nezapařuje.

Horní vlasy sepněte skřipcem, připojte hubici a opět nastavte mírnou teplotu. Širokým kartáčem podebírejte vlasy a fénem kopírujte směr růstu jako byste je hubicí hladily. Nikdy nesmí být v kolmé pozici, ale hodně zkosené až rovnoběžné. Jinak se neuzavře vlasová kutikula a stuktura vlasového vlákna bude připomínat povrch smrkové šišky.

Rozpusťte zbytek vlasů a postup opakujte. Jednotlivé vrstvy pročesávejte a vysoušejte, vlas se napíná a uhlazuje.

Když jsou vlasy suché a urovnané, nesundávejte hubici a nastavte fén na studený vzduch. Vlasy profoukněte opačným směrem než jsou zvyklé a zafixujte si tak jedinečný a trvalý objem i bez použití silných stylingových přípravků.

Je-li vám vyfoukaný objem málo, z předních vlasů oddělte trojúhelník (s nejširší stranou nad čelem) a přes kulatý kartáč opakujte stejný postup jako při vysoušení - teplý vzduch, studený vzduch. Jen místo pročesávání širokým kartáčem použijte silný kulatý hřeben.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU