Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Paulina Swantje: Rozhodla se, že se nebude stydět za to, že je jiná a vyšlo to!

Zdroj: Instagram
Prohlédněte si všechny fotografie (17)

Paulina byla jiná už od narození. Navíc nikdo v jejím blízkém okolí nevypadal stejně jako ona. Mladá žena přiznává, že svou jinakost nenáviděla, snažila se skrývat před světem, toužila být jako ostatní...

Pihy jsou roztomilé, ale všeho moc škodí. Většina žen je vnímá jako prokletí a snaží se jich zbavit nebo alespoň překrýt silnou vrstvou make-upu. Co si vzít příklad z Pauliny Swantje?

Kde se vzaly, tu se vzaly

Pihovatost je neškodná kožní vada projevující se nerovnoměrným rozložením pigmentu a na lidském těle se objevují drobné ohraničené skvrnky. Aby nebylo strastí s nimi málo, upřednostňují obličej (okolí nosu), ramena, paže nebo záda. V drtivé většině případů nehrozí nebezpečí, ale při tvarové, velikostní nebo barevné změně je třeba mít pihy pod kontrolou a pro jistotu vyhledat lékaře.

Pár snědších teček na nose působí roztomile a v případě nouze se dají zakrýt make-upem. Je-li tvář posetá stovkami pih a kůže vypadá jako uniforma amerického vojáka, nastává problém. Najednou vyčníváte z davu, jste "ta tečkovaná". Podlomené sebevědomí se jen tak nespraví.

Zdroj: Instagram

Sociální sítě jako podpora

Paulina Swantje se narodila posetá tisíci drobných teček. Genetika byla z obliga, maminka má pleť jako z alabastru a sestra jen pár pih na nose. Nemohla si připadat více jiná. Pod nánosem mnoha vrstev make-upu se necítila svá, se svou přirozenou tváří byla terčem posměchu a zvídavých pohledů. Kosmetická ošetření nepomáhala a ani mocná příroda si nevěděla rady. Paulina si tvář potírala citronovou šťávou, medem, zkyslým mlékem i říznou kurkumou, aby kůži zesvětlila a potlačila pigment pih. Marná snaha. Zbývalo už jen jedno řešení - smíření se.

Dnes je hvězdou sociálních sítí a na svou netypickou krásu a gazelí postavu vábí stovky tisíc fanoušků. Komplexy z odlišnosti jsou ty tam a na sobě samé ukazuje, jak je důležité přijmout se i se všemi nedostatky.

Pravá tvář

Neskrývejte se tedy podobně jako Paulina za šminky, ukažte, že jste krásná a sebevědomá. Víte, že svá tečkovaná tajemství mají i takové hvězdy jako dolarová miliardářka Kylie Jenner, zpěvačky Demi Lovato a Perrie Edwards, topmodelky Bella Hadid a Elsa Hosk nebo Amber Rose?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky