Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Bujaré oslavy: 6 fíglů, jak zmírnit následky

Zdroj: Profimedia.cz

Dnes jsou „čarodejnice“, což znamená často pár skleniček navíc. A pak to přijde: bolehlav, žáha, kocovina… Poradíme vám, jak s tím zatočit.

Bolest hlavy

Je potřeba uvolnit záda a ramena. Jak? Budete se divit, ale třeba vášnivým polibkem! Pokud nemáte partnera po ruce, při bolesti hlavy pomůže silice máty peprné, kterou nanesete zlehka na spánky. Pokud ani to efekt nepřinese, nezbývá než vzít si prášek s obsahem kyseliny acetylosalicylové (aspirin, paracetamon, ibuprofen).

 Esenciální olej z máty peprné

Tip Kafe.cz

Esenciální olej z máty peprné

100 % přírodní esenciální olej má více využití. Zmírňuje dýchací problémy, povzbuzuje žaludeční činnost, zmírňuje nevolnost, tiší bolest, povzbuzuje mozkovou činnost při únavě, je vhodný do koupelí a na masáže.

Cena: 78 Kč (akvamarin.org)

Pálení žáhy

Je způsobeno konzumací tučného jídla. Pomohou čaje z anýzu, fenyklu či kmínu.

 Fenyklový čaj

Tip Kafe.cz

Fenyklový čaj

Fenyklový čaj v Bio kvalitě je ideální při trávicích potížích, např. při nadýmání či křečích.

Cena: 29 Kč (rozmaryna.cz)

Pocit přejedenosti

Čím tučnější jídlo jste snědli, tím obtížněji se tráví. Pro podporu trávení jsou dobré hořké látky (smetanka lékařská, kmín, rozmarýn, fenykl, tymián). Experti také doporučují dát si před jídlem jablko. Skvěle podpoří trávení!

 Žaludeční čaj

Tip Kafe.cz

Žaludeční čaj

Bylinný žaludeční čaj je důležitým doplňkem pro lidi s komplikovaným a citlivým zažíváním, jaterními a žlučníkovými potížemi. Může pozitivně ovlivnit spoustu gastrosomatických dějů v organismu i krevní složení, např. po zvýšené konzumaci jídla a alkoholu. Tento čaj je velmi lahodný díky vyváženému složení bylin, mezi které patří: lékořice, máta, libeček, třezalka atp.

Cena: 30 Kč (vaseklouby.cz)

Nadýmání

Nejlepší prevencí proti nafouknutí břicha je procházka. Stačí půlhodinka venku a uvidíte ten rozdíl!

Kocovina

Vypijte tomatovou šťávu s celerem a citronem. Nebo si dejte šumivé tablety Alka-Seltzer. Také slané ryby (zavináče, či matjesy) doplní tělu ztracené minerály.

 Alka-Seltzer

Tip Kafe.cz

Alka-Seltzer

Šumivé tablety Alka-Seltzer pomáhají při mírných až středně silných bolestech (např. bolestech hlavy, zubů, svalů, kloubů nebo při menstruačních bolestech) a při horečce.

Cena: 77 Kč (eons.com)

Popálení

Na postižené místo nechejte dlouho proudit vodu. Poté jej potírejte ledovou kostkou nebo zchlazujícím gelem na popáleniny.

Bolesti zubů

Propláchněte si pusu lokem whisky. Skvěle vám ústa vydezinfikuje. Pokud bolest nepoleví, nezbývá, než zajít k zubaři.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky