Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Buďte jako Madonna! Kyslíkem proti vráskám!

Zdroj: iStockPhoto.com

Únava, stres, potíže v klimakteriu, deprese – nad tím vším můžete zvítězit pomocí kyslíkové terapie. A pokud si jím necháte ošetřit i pleť, účinně bojujete proti vráskám!

Kyslíkové bary se těší velké oblibě nejen v Japonsku a ve Spojených státech. Dopřát si doušek koncentrovaného kyslíku můžete i u nás. I když lékaři se na věc dívají spíše skepticky, návštěvníci barů to vidí jinak – kyslík je dobíjí energií, dodává chuť do života a pocit mladosti. A když vše doplníte kosmetikou z kyslíku, budete se rázem cítit o dvacet let mladší!

Dárce života a mládí

Kyslík, jako přírodní prvek, byl objeven v roce 1774 a od té doby je často označován za dárce života a mládí. Jeho nedostatek v těle se označuje jako hypoxie a řada lékařů v něm vidí původ celé škály nemocí. Vzpomeňte si třeba na pobyt v nevětrané místnosti – dostaví se únava, slabost, pocit dusna či bolest hlavy! Hypoxie je také příčinou nedostatku spánku a oslabuje imunitu.

Kyslík v plechovce

Využívání kyslíku v různých formách je v řadě zemí běžnou součástí života. V Japonsku si můžete v obchodech koupit kyslík v plechovce, kyslíkové bary jsou populární i v Číně či v Rusku. Dopovat se zde můžete i kyslíkem parfémovaným nejrůznějším ovocem či bylinkami. Zakoupit se dá také kyslíkový koncentrátor, který používá Mick Jagger či Madonna.

Kafe.cz zjistilo:

Prokazatelné jsou účinky dýchání kyslíku po bujarých alkoholových dýcháncích. Alkohol se totiž vstřebává do krve, rozpouští se v těle a tkáně připravuje o kyslík a vodu. K jeho rozštěpení je totiž třeba velké množství kyslíku, a tak to, co vdechujeme z ovzduší, nestačí. Proto je v zahraničí poměrně běžné, že se lidé s kocovinou vydávají rovnou do kyslíkových barů. Kyslík totiž odstraňuje nežádoucí vlivy, které na organismus alkohol má – bolesti hlavy či zvracení.

Kyslíkem proti vráskám

Kromě inhalace kyslíku, která tělu prospívá zevnitř, totiž existuje i pleťová terapie. Působí zvenku, obnovuje pleťové buňky, má pozitivní vliv na akné, ekzémy a je výbornou prevencí proti vráskám! Při této kůře použije kosmetička speciální stříkací pistoli a na pleť aplikuje 95 % koncentrovaný molekulární kyslík s dalšími látkami např. Aloe Vera či Retinolem a vitaminovým roztokem (obsahuje vitaminy A, C, E). Kyslík se tak dostane do hloubky kůže, která pak vypadá odpočinutá a lépe se prokrvuje. Ideální je zkombinovat ji s inhalací kyslíku. Cena za hloubkové ošetření pleti pomocí stříkací pistole se pohybuje od 530 Kč za jednu návštěvu. Aby se dostavil kýžený efekt, doporučuje se přibližně deset návštěv.
 

Diochi

Tip Kafe.cz

Diozon Clear

Speciální krém z kyslíku a olivového oleje je velmi vhodný na praskající, narušenou kůži. Je vyroben pouze z látek, které se vyskytují v přírodě. Po nanesení na pokožku ucítíte typickou vůni ozónu jako za letní bouřky. Z krému se uvolňuje zvláštní druh reaktivního kyslíku ROS a ozón, který degraduje různé nežádoucí chemikálie, se kterými přišla vaše pokožka díky znečištěnému ovzduší do styku. Ozón a kyslík vám vdechne do pokožky život.

Cena: 380 Kč

Kafe.cz zjistilo:

  • Kde všude kyslík pomáhá? Při depresích, potížích v klimakteriu, oslabeném imunitním systému, artróze či stresu. Snižuje i vedlejší účinky některých léků a zlepšuje paměť a koncentraci. Vyhnout by se mu ale měli epileptici, pacienti se zvýšenou činností štítné žlázy a lidé po transplantaci orgánů.
  • Kyslíková inhalace není zrovna nejlevnější. Dvacet minut v baru vás přijde na 180 Kč, 40 minut na 300 Kč. Lze však zakoupit i výhodnější permanentky.

Kam za kyslíkem?

Kyslíkový bar Pohoda
Blanická 25, Praha 2 – Vinohrady
Více na www.kyslikovybar.cz

Salon Variace
Soběslavská 21, Praha 3
Více na www.salonvariace.cz

Salon Mariky Brabcové
Fitnesscentrum Olympia Všenory
Více na www.kosmetickabrabcova.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky