Představte si týdny hladké pokožky, ideální pro bezstarostné letní dny, kdy byste raději neustále nesahali po holicím strojku nebo epilátoru. S brazilskou depilací je to možné. I když se představa brazilské depilace může zdát děsivá, pochopení procesu a dodržování odborných rad vám pomůže ji zvládnout s lehkostí a zajistit si co "nejhladší" výsledky. Navíc jistě oceníte zvýšené sebevědomí, které s sebou brazilská depilace přináší.

Co je brazilská depilace?

Podle Gabrielle Ophalsové, spoluzakladatelky lázní Haven Spa v New Yorku, brazilská depilace přesahuje rámec běžné depilace "do bikin". Zahrnuje odstranění všech chloupků ze stydkých pysků, nad "rozštěpem" neboli záhybem klitorisu, a dokonce i mezi hýžděmi. Zjednodušeně řečeno, zanechá vás tam dole bez chloupků, píše elle.com.

Bolí brazilská depilace?

Pravdou je, že může být nepříjemná, ale míra bolesti se u jednotlivých lidí liší, informuje cosmopolitan.com. Pro mnoho žen je tento proces méně bolestivý než třeba takové vláskování obočí. Mějte ale na paměti, že tolerance bolesti je subjektivní.

Chcete-li si udržet hladkost dosaženou brazilskou depilací, je také nezbytné vědět, jak často si naplánovat návštěvy. Odborníci doporučují počkat mezi jednotlivými depilacemi čtyři až šest týdnů v závislosti na rychlosti růstu chloupků. Pravidelné depilace přispívají k tomu, že chloupky časem prořídnou, takže následné depilace jsou snesitelnější.

Čemu se vyhnout před a po depilaci

Klíčem k úspěšné brazilské depilaci je příprava. Před návštěvou se vyhněte holení, protože vaše chloupky by měly být dlouhé alespoň půl centimetru. Podle stránek goodhousekeeping.com jsou chloupky kratší než pět milimetrů pro účinnou depilaci příliš krátké. Nezapomeňte se před depilací osprchovat a očistit oblast, ale nepoužívejte peeling ani krémy a oleje, které by mohly narušit přilnavost vosku.

Stejně důležitá je i péče po depilaci. Noste pár dnů raději volné oblečení, abyste zabránili odření citlivé pokožky. Lépe je tedy vzdát se alespoň na 24 hodin po depilaci sexu. Vyvarujte se také nadměrného dotýkání se voskovaného místa a nepoužívejte na depilovaná místa aromatické produkty, barevná mýdla nebo pleťové vody. Místo toho pokožku zklidněte gelem z aloe vera nebo specializovaným krémem po depilaci. Depilované místo udržujte čisté a suché, abyste minimalizovali riziko infekce.

Bezprostředně po depilaci voskem se také raději vyhněte některým činnostem. Vyvarujte se intenzivního cvičení, horkých koupelí a chlorovaných bazénů nebo vířivek, protože mohou pokožku podráždit. Depilovanou oblast chraňte před přímým slunečním zářením použitím opalovacího krému, abyste předešli případnému poškození.

Nejdřív se vždy poraďte s odborníkem

Dodržováním těchto odborných rad si zajistíte bezproblémovou rekonvalescenci a zachováte čerstvě depilovanou pokožku zdravou. Stojí za zmínku, že individuální zkušenosti se mohou lišit, proto se před podstoupením brazilské depilace poraďte s profesionální kosmetičkou nebo specialistou na depilaci voskem, který vám poskytne individuální rady a vyřeší případné specifické obavy.

Související články