Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Antioxidanty: Chraňte pleť před volnými radikály

Zdroj: Profimedia.cz

V zimních mrazivých dnech bychom o pleť měli pečovat více než jindy. Vadí jí jak škodlivé vlivy vnějšího prostředí, tak suché klima vytápěných místností. Pomoci mohou účinné látky, které působí jako antioxidanty.

Volné radikály se považují za jednu z hlavních příčin předčasného stárnutí pleti. Vznikají v našem těle negativním působením faktorů vnějšího prostředí, jako je teplo, světlo, UV záření, kouření, smog a podobně. Jsou tedy produktem přirozených metabolických procesů v našem organismu. Kyslíkové radikály plní v našem těle řadu funkcí. Nebezpečné jsou až tehdy, vytvoří-li se jich více.

Dodejte pleti antioxidanty

Právě kvůli působení volných radikálů se objevují vrásky, nepravidelná pigmentace, pokožka ztrácí pružnost a lesk. Tělo je samo schopno se v určité míře bránit tvorbou antioxidačních enzymů, pro jejichž tvorbu ale potřebuje dostatek vitaminů, minerálů, stopových prvků a dalších látek s antioxidačními účinky. Jestliže je tvorba volných radikálů intenzivní, nebo nefungují-li přirozené antioxidační mechanismy jak by měly, je třeba je tělu dodávat.

Zdroj: Profimedia.cz

Od vitaminu C ke koenzymu Q10

Abychom naši pleť ochránili před působením volných radikálů, je dobré vždy upřednostnit kosmetický výrobek, který obsahuje antioxidanty. V minulosti byl jejich součástí maximálně vitamin E, nyní obsahují celou řadu aktivních látek, jako jsou další vitaminy C, A ve formě retinolu či beta-karotenu, dále koenzym Q10 či nejrůznější rostlinné polyfenoly a bioflavonoidy. Jak působí látky, které obsahuje kosmetika jako antioxidační terapii? Čtěte dál!

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Active C, La Roche Posay

Celých 5% aktivního vitaminu C obsahuje denní krém Active C od La Roche Posay. Je určený pro pleť s prvními známkami stárnutí, zlepšuje syntézu nových kolagenových vláken a působí tak proti tvorbě vrásek. Jde o výživný krém s okamžitým komfortem.

Cena: 718 Kč (laroche-posay.cz)

Koenzymem proti stárnutí

Stále častěji se mluví o účincích koenzymu Q10. Jde o přírodní látku, jejíž hladina se s věkem nebo u určitých onemocnění snižuje. V optimálním množství působí proti stárnutí kůže, zpomaluje průběh Alzheimerovy nebo Parkinsonovy choroby, hraje důležitou úlohu v prevenci civilizačních chorob, a to především ve vzájemné kombinaci s vitaminem E, beta-karotenem a selenem. Přirozeným zdrojem koenzymu Q10 je hovězí maso, makrely, špenát, ořechy, sója či rostlinné oleje.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Eucerin Q10 Active

Denní krém proti vráskám s hydratačními a výživnými účinky pro všechny typy citlivé pleti Eucerin Q10 Active je oblíbený pro své složení s pleti vlastním koenzymem Q10. Redukuje vrásky i jemné linky do pěti týdnů a chrání pleť před vznikem nových.

Cena: 499 Kč (eucerin.cz)

Posilující granátové jablko

Bohatým zdrojem polyfenolů, flavonoidů, taninů a vitaminů, které si umí poradit s toxicitou volných radikálů, jsou výtažky z granátového jablka. Posilují buněčné membrány, takže se zvyšuje hydratace a elasticita pleti a snižuje riziko poškození. Chrání také – jako součást sluneční kosmetiky – před vznikem rakoviny kůže.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Sanoflore Aroma

Výtažky z granátového jablka obsahuje například energizující krém Sanoflore Aroma. Tyto výtažky pomáhají proti únavě pokožky a vyhlazují ji. Esenciální olej ze zázvoru tonizuje pokožku a navrací jí jas.

Cena: 655 Kč (sanoflore.com)

Nejsilnější je zelený čaj

Všeobecně známým antioxidantem, často používaným kosmetickými firmami, je zelený čaj. Podle odborníků je asi 100x účinnější než vitamin C a 25x silnější než vitamin E. Zpomaluje tak stárnutí a chrání buněčnou DNA před škodlivými účinky slunce. Antioxidační složky zeleného čaje pronikají do pokožky velmi snadno, proto mohou být přípravky s jeho obsahem skutečně efektivní. Je však třeba, aby koncentrace polyfenolů a flavonoidů byla vyšší než 50 %. 

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

SBS1 krém

Nejen výtažek ze zeleného čaje, který má silné antioxidační účinky, ale také patentovanou formuli Vital ET obsahuje krém na suchou a popraskanou pokožku SBS1. Jedná se o formu vitaminu E, která se dobře vstřebává a je stabilní. SBS1 je přírodní produkt, který hydratuje a zklidňuje pokožku a výsledky jsou viditelné již do 5 dnů.

Cena: 213 Kč (swisse.eu)

Selenem proti infekcím

Selen pomáhá bojovat proti nejrůznějším infekcím, dodává tělu energii a zbavuje volných radikálů jako je rtuť, olovo a kadmium. Na selenu závisí také elasticita tkání, proto představuje dobrou prevenci před stárnutím organismu. Přirozeným potravinovým zdrojem selenu jsou například mořské plody, ryby, řasy, celozrnné obiloviny či para ořechy.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU