Andy Sandness (31): Vložil si PISTOLI DO PUSY a VYSTŘELIL! Neuvěříte, JAK VYPADÁ DNES!

Andy Sandness (31): Jak vypadal před tím, než se STŘELIL DO OBLIČEJE a JAK VYPADÁ DNES!
Prohlédněte si všechny fotografie (14)

Andy Sandness (31) se rozhodl spáchat sebevraždu, legálně drženou zbraň si strčil do pusy a vystřelil. Ovšem byl nalezen včas a i přesto, že prakticky neměl obličej a ztratil mnoho krve, lékařům se jej podařilo zachránit. Dnes mladý muž říká, že děkuje Bohu, že se mu sebevražda nepodařila tak, jak si naplánoval. Prohlédněte si galerii, najdete v ní, jak vypadal Andy před pokusem o sebevraždu a jak vypadá dnes. V galerii najdete také fotografie dárce obličeje!

Andy svého pokusu o sebevraždu velmi záhy začal litovat, dokonce už během převozu do nemocnice komunikoval s policistou a říkal mu, že nechce zemřít! Lékaři zjistili, že pacient nemá nos, zůstaly mu jen dva zuby, poranil si také oko a roztříštil horní čelist, chyběly mu též rty, což mu velmi znesnadnilo mluvení.

Lékaři Andymu během mnoha složitých zákroků zrekonstruovali obličej pomocí titanových implantátů a také svalů a kostí z jeho stehen. Přesto ale svým zjevem doslova strašil děti a neustále musel čelit nevhodným poznámkám dospělých. Přiznal, že toto bylo vůbec nejtěžší období jeho života. To trvalo až do roku 2012, kdy mu bylo slavnostně oznámeno, že se dostal do seznamu čekatelů na plastickou operaci - transplantaci obličeje.

Podívejte se na toto video! Najdete v něm další fotografie Andyho, promluví v něm také vdova po dárci obličeje a samozřejmě také uslyšíte, jak dnes Andy dokáže s novým obličejem hovořit. 

V tu dobu bylo transplantování obličeje v plenkách, Andy byl vlastně jeden z prvních pacientů. I dnes jde samozřejmě o velmi náročný lékařský úkon, který může být provázen mnoha komplikacemi. A určitě nelze očekávat, že operovaný člověk bude vypadat jako dřív nebo, že na něm nebude zákrok patrný, tak daleko lékařská věda ještě není.

Andy čekal tři roky na vhodného dárce. V roce 2015 měl ale štěstí, muž jménem Kalin Roth se rozhodl ukončit život střelbou do hlavy. Zanechal po sobě manželku, která byla navíc v osmém měsíci těhotenství. I přesto, že se mladé vdově zhroutil svět, rozhodla se vyplnit manželovo přání, aby jeho orgány byly po smrti využity k lékařským účelům. 

Operace se zúčastnilo 60 osob a trvala dlouhých 56 hodin. Už tři týdny po zákroku byl Andy doslova nadšený! Znovu se mohl učit normálně mluvit, jíst, bez problémů dýchat, začal i cítit pachy, což bez nosu nedokázal a navíc podle svých slov vypadal zase jako člověk.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky