Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Alergie na slunce: Sluneční ekzém

Léto je v plném proudu a s ním i opalování a koupání! Jenže co když vás namísto hnědé pokožky trápí svědivé pupínky v oblasti dekoltu, které na slunci navíc pálí? Možná máte alergii na slunce!

Zdroj: Thinkstock Alergií se v naší populaci objevuje stále více. Až 3,5 milionu Čechů má genetické predispozice k alergiím různého druhu. Mezi nimi se mnohem častěji objevuje i alergie na slunce, kožní onemocnění, jehož hlavním projevem je právě ekzém. Pokožka zarudne, začne svědit či pálit a v některých případech se dokonce objeví i mokvající puchýřky. Nejčastěji nás trápí na jaře, když nepřipravenou pokožku vystavíme prvnímu slunci, ale není výjimkou, když se objeví poté, co vyjedeme na hory nebo vyrazíme na dovolenou k moři, kde slunci pálí nejenom shora, ale odráží se od vody i písku a jeho paprsky tak dokážou naši pokožku pekelně potrápit. Jak s ní bojovat?

 

 

 

 

 

 

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


TOP účes letošní sezóny: DRDOL

TOP účes letošní sezony: DRDOL

Drdoly teď prostě frčí. Nosí se hladké uzly na temeni hlavy, stejně jako ty rozcuchané nebo spletené z copánků. Prostě už dávno neplatí, že tenhle…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU