Abigail Collins: Cystické akné mě sráží na dno a učí být silnější zároveň!

Abigail Collins
  Prohlédněte si všechny fotografie (11)

Pupínek na tváři znepříjemní den, ale nesrazí sebevědomí na bod mrazu. Léčba cystického akné nemusí vést k dobrému výsledku, ale pravidelná péče je nezbytná.

Nepřipravená

Abigail Colins má za sebou roky opovržení, nepochopení a posměchu. Cystické akné jí už přes deset let ničí život a sebevědomí dostává na frak. Musela si vyslechnout spoustu jízlivých a nevybíravých poznámek na svůj vzhled a naučit se ignorovat pohledy těch, kteří nemají soucit. První pupínky se objevily v deseti letech. Před vstupem do puberty každá dívka se změnami a zhoršením stavu kůže počítá. Pro jistotu si pořídí kvalitní korektor a doufá, že těch pár let hormonální bouře přežije bez úhony. Abigail se ale na to, co následovalo, ani nemohla připravit. Téměř každý den přibývaly nové vřídky, pod kůží se tvořily zarudlé bouličky, zanechávaly po sobě jizvičky a kůže vypadala jako měsíční krajina.

Proč já?

Kamarádi se od Abigail odvraceli, měla pocit, že se jí štítí. Zůstalo jí jen pár věrných. Jako by se dobrý člověk poznal podle porcelánových tváří. Pro klid v duši vzala na milost hutný make-up, každý den tráví přes dvě hodiny u zrcadla a nanáší několik vrstev, než zacelí hluboké rány. Výrazné líčení je jejím poznávacím znamením, blonďaté vlasy a kouřové stíny.

Abigail Colins se akné stále zhoršuje. Líčení jí trvá přes dvě hodiny denně.

Kdyby se akné rozšířilo jen na bradu nebo čelo, dalo by se to přejít snáz, ale Abigail trpí velmi vážnou formou, která kromě oblasti očí postihuje téměř celý obličej. S takovou bylo těžké navázat upřímné přátelství, začlenit se nebo si najít první lásku.

Dvě tváře

Před několika měsíci nastoupila mladá dívka ke studiu kriminologie a byla překvapená dospělým přístupem svých vrstevníků. Žádný posměch, pohledy ani poznámky. A tak se odhodlala a vyrazila do školy bez "masky". Pozitivní reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Proč by měla chodit stranou a se sklopenou hlavou? A tak se z ní stala dívka dvou tváří. Jednou je přirozená, jindy zatouží po vzhledu princezny.

Abigail Colins se akné stále zhoršuje. Nebojí se ale ukázat svou pravou tvář.

Cystické akné

Vážné onemocnění, které pod kůží shlukuje mrtvé kožní buňky. Ty se derou na povrch v pupíncích, vřídcích a bouličkách, praskají a způsobují hluboké zjizvení. Bolestivý proces se nedá zastavit a ani lékaři si s jeho léčbou nevědí rady. Mají v rukávu pár es, ale většina pacientů se spolehne na pravidelnou a přírodní péči, než mastičky a tabletky, které podněcují sebevražedné myšlenky a vznik Crohnovy choroby.

Udělej si sám!

  • Ruce pryč - nesahat, nemačkat, nedrtit!
  • Chlad - kostka ledu zatáhne menší cévy, které krmí nenasytné cysty. Na chvilku uleví od bolesti a pnutí.
  • Správná péče - kosmetika bez olejů, parfemace, aditiv nebo zvlhčovacích látek.
  • Na talíři - zkuste na čas vyřadit mléčné výrobky, cukr, kofein, smažené potraviny a polotovary.
  • To je moje - hygiena je naprostý základ - dbejte na stále čistý ručník, polštář nebo i čepici!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek