Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

8 tipů, jak na studené nohy

Zdroj: Profimedia.cz

Trápí vás studené nohy? Nejste sama, většinou s nimi bojují právě ženy a dívky. My vám poradíme, jak na ně vyzrát.

1. Pohyb

Dobře prokrvené nohy nejsou studené. Dejte se na sport a uvidíte, že se brzy stanou minulostí. Abyste se lépe prokrvila, vyzkoušejte jednoduché cviky s prsty u nohou. Zkuste jimi kroužit a pohybovat dopředu a dozadu. Poté se postavte na špičky.

2. Měňte teplotu vody

Krevní oběh posílíte, budete-li při sprchování měnit teplotu vody, to střídavě z teplé na studenou. Uvidíte, že se navíc budete po sprše cítit jako znovuzrozená.

3. Šlapání vody

Trápí vás vedle studených nohou také nespavost? Pomoc je velmi jednoduchá! Naplňte lavor či vanu studenou vodou tak, aby vám sahala po lýtka. Pak se do vody postavte jako čáp, s jednou nohou skrčenou a přitisknutou ke kolenům. Nohy poté vyměňte. Posilujete krevní oběh a tělo zároveň produkuje více tepla. 

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Velmi teplé ponožky

Po koupeli nohou přijdou vhod velmi teplé ponožky. Z rubové strany jsou pokryty plyšovou vazbou, která zabezpečí lepší tepelnou izolaci a komfort při nošení. V oblasti nártu a nad kotníkem do nich jsou vpleteny elastické materiály, které zabraňují nepříjemnému shrnování na noze. Díky těmto vymoženostem ponožky zabezpečují vysoký komfort používání.

Cena: 88 Kč

Web: texpon.cz

4. Masáže

Krevní oběh posílíte i tím, když budete chodidla postupně masírovat rukou.

5. Sauna

Pravidelné chození do sauny prospívá cévám, které se starají o to, aby byly nohy teplé.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Zahřívací krém na nohy

Nejen po masáži anebo sauně vám přijde vhod krém, který vyzraje na studené nohy. Pozvolna a rovnoměrně nohy zahřívá a dodá dlouhotrvající pocit tepla. Obsahuje skořicový olej, včelí vosk, vitamín E a extrakt z borovice. Nohy nejen prohřívá, ale také o ně pečuje a změkčuje je.

Cena: 82 Kč

Web: farmona.pl

6. Zákaz cigaret, kávy a alkoholu

Uvedené neřesti, jimž možná holdujete, zatěžují krevní oběh. Proto se doporučuje vyhnout se především v chladnějším ročním období těmto povoleným návykovým látkám. Na druhé straně takový příležitostný panáček vás také pěkně prohřeje.

7. Teplé boty

Pořiďte si teplé, pohodlné a pevné boty. Měla byste dokázat hýbat prsty v botě, i když budete mít na noze tlustou ponožku.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Dámská zimní obuv

Pevná kotníčková obuv od českého výrobce je vyrobena z pravé kůže. Podšívka je zimní s hřejivým, středně dlouhým vlasem a podešev z termoplastického kaučuku, jehož složení splňuje parametry pro používání v zimním období. Předností je vyjímatelná vkládací stélka a pevný opatek i špice.

Cena: 1 192 Kč

Web: fare.cz

8. Koupel nohou

Pokud máte nohy po delší zimní procházce zmrzlé, pomůže vám horká lázeň. Nohy ponořte do co možná nejteplejší vody. Skvěle tak prohřejete celé tělo. Po koupeli nohy pořádně osušte, oblečte je do teplých ponožek a šup do postele.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Termofor ve zvířátku

Je vám zima i pod peřinou? Pak si nohy zahřejte pomocí termoforu. Koupit jej můžete i ve veselém zvířecím obalu. A navíc – možná vás inspiruje jako dárek pro vaše blízké k Vánocům.

Cena: 199 Kč

Web: senzacni-darky.cz

Ale pozor! Pokud trpíte studenýma nohama a rukama pravidelně, je lepší zajít k lékaři. Může to být příznak závažnějších onemocnění, jako třeba cukrovky či poruchy štítné žlázy.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Nasedat, jede se na dámskou jízdu!

Zima je v plném proudu, jen sníh na sebe zatím nechává čekat a předpovědi bohužel velí deštivé Vánoce na blátě. Což je ale naprosto příhodná situace,…

Akční letáky