Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

7 tipů, jak o svátcích nepřibrat. Bez cvičení

Zdroj: Profimedia.cz

A je tu další nášup rad, jak o Vánocích nepřibrat. Jak se ubránit pokušení a neztloustnout ani deko? Běžným pohybem...

1. Přepínání televize bez ovladače

Technické vynálezy nám leckdy usnadňují život až příliš. Jsou tu totiž od toho, abychom se nadřely co nejméně. Ale co naše postava? Zkuste se občas zvednout z křesla a přepnout program bez ovladače. Díváte-li se na televizi, zkuste to spojit s žehlením, nebo třeba složte prádlo. A mlsání u oblíbeného pořadu? Přes Vánoce se kroťte a mísu s cukrovím postavte někam, abyste ji neměla pořád na očích.

Zdroj: Profimedia.cz

2. Nevzdávejte se domácích prací

Pokud nejste vytížená natolik, že úklid a běžné činnosti v domácnosti nestíháte, nenajímejte si hospodyni. Stejně zvládnete uvařit, vyprat a vyžehlit lépe než paní, které za to zaplatíte. I sušička nebo myčka vás připravuje o nenahraditelný rekreační sport, jakým je protahování se při věšení prádla nebo pár rychlých pohybů při mytí nádobí. Neposílejte mladší členy domácnosti, aby vám donesli, co potřebujete. Raději se zvedněte a jděte vynést koš sama.

3. Vyzrajte na spižírnu

Cukroví, slané pečivo, sladké likéry… Vánoce jsou plné dobrot, které jsou pro vaši postavu přímo vražedné. Nemá smysl si dávat absolutní zákazy – stejně byste je porušila. Zkuste si raději nastražit v bytě nějaké pasti. Při pohledu do zrcadla blízko ledničky máte možnost si rozmyslet, jestli si ještě dáte zbytek dortu. Zásoby zásadně skladujte na několika odlehlých místech. Kaloricky nejnebezpečnější potraviny, které lze konzumovat ihned bez přípravy, patří do vzdálené skrýše ve sklepě, abyste měla co nejmenší chuť si tam pro ně dojít.

Zdroj: Profimedia.cz

4. Choďte po schodech

Nestávejte se otrokem svého auta. Pokud je vaším jediným pohybem pár kroků k němu a zpět, pak sotva zhubnete. Užívejte si dál běhu po eskalátorech i za autobusem! Pro ty obzvlášť zhýčkané je ideální bydlení v posledním patře domu bez výtahu. Při pravidelném pochodu do schodů nevzdychejte – každá kalorie je dobrá. A navíc, každý vystoupaný schod vám údajně přidá den života.

5. Jděte na nákup pěšky

Nejezděte nakupovat do hypermarketů jen autem, občas si udělejte vycházku do nejbližšího obchodu pěšky. Cestou tam si užívejte svižnou chůzi a cestou zpět s plnými taškami posilujte svaly. Od té doby, co jste si pořídila domů internet, jste už úplně zapomněla, kudy se jde na poštu. Zkuste neřešit všechny záležitosti jen e-mailem nebo po telefonu, ale pokud to váš čas dovoluje, zajděte vyřídit něco osobně – třeba poslat dopis.

Zdroj: Profimedia.cz

6. Nezapomínejte na procházky

Pokud patří k vašemu domu malý pozemek, máte výhodu. Odhrabávání sněhu a kropení trávníku je totiž neodolatelná příležitost k ranní rozcvičce. Pořiďte si do domácnosti psa a choďte jej venčit.

7. Třiďte odpad

Zapomeňte na drtič odpadků. Třiďte odpad – a buďte pedantsky důsledná. V pravidelném vynášení několika různých odpadkových košů do speciálních kontejnerů se můžete přímo vyžívat. Pořiďte si vlastní ekologickou zahrádku. K hubení škůdců a plevele se zde nepoužívají chemikálie, ale vlastní ruce! Pletí spaluje kalorie a pročišťuje mysl i záhony. A pak se radujte z vlastní sklizně!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky