Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

7 smrtelných hříchů na kráse

Prohřešků proti kráse je celá řada. Některé závažnější, jiné méně. Některých se zbavíte lehko, o jiných ani nevíte, že by vám mohly škodit. My vám přinášíme těch nejhorších sedm, které vaši krásu dokážou pěkně potrápit.

Zdroj: 1. Kousání nehtů

Zlozvyk, který můžeme vidět hlavně u dětí, často přetrvává do dospělosti, a to skoro ve 45 % případů. Podle psychologů je prý kousání nehtů vnějším výrazem vnitřního napětí. V případě, že se napětí, stres či strach nahromadí, člověk intuitivně „zaútočí“ na svoje nehty, aby agresi potlačil a trochu si upustil páru. Většinou prý stačí zapracovat na psychice a uvolnit se. Spolu se silnou vůlí a motivací je pak možné zbavit se kousání nehtů jednou provždy. Okousané nehty pak také na první pohled nevypadají vábně, s tím mimo jiné souvisí i naše potřeba ruce schovávat, což nám na sebevědomí nepřidá. Jde vlastně o takový začarovaný kruh. K tomu tento zlozvyk způsobuje deformaci celých nehtů, jejich odpadnutí a dokonce může zapříčinit i infekci. Takže není načase toho nechat?

Tip Kafe.cz: Kdyby motivace nestačila, pak si pořiďte z drogerie speciální lak na nehty, který vyživuje slabé a poškozené nehty, ale zároveň je nepříjemně hořký. A tak vám nebude chutnat.

 

 

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky