1. chyba: Špatná snídaně

Znáte to: namažete si máslo na kousek chleba a po cestě do práce narychlo snídáte. Jenže, snídaně je základ – tělo potřebuje energii po celé noci. A rozhodně nestačí jen rohlík se šunkou. Správnou snídaní můžete zabránit různým chutím, které vás hladové mohou během dopoledne přepadat, a tím znepříjemňovat snahu o zhubnutí. Tipy, jak správně snídat, najdete v článku Naučte se vybírat potraviny – Snídaně.

2. chyba: Jen kardio, nic víc

Cvičíte několikrát týdně a máte pocit, že stačí jen kardio cvičení a žádný silový trénink. Jde přeci o to spálit ty tuky, ne? Jenže to není úplně správný pohled. Kombinací aerobního a nearobního cvičení boj s přebytečnými kily vyhrajete mnohem rychleji.

3. chyba: Samá lehká váha

I když trávíte čas v posilovně, můžete dělat další chybu, kvůli které možná nehubnete tak svižně, jak byste si přáli. Namísto kvantity se zaměřte na kvalitu. Používání těžších činek při cvičení může pomoci spálit více kalorií než zvedání lehčí váhy víckrát za sebou. Alespoň tedy podle posledních výzkumů z amerických univerzit.

4. chyba: Nejíte před cvičením

Výzkumy Univerzity v Arkansasu není pravdou, že byste se při hubnutí měli vyhýbat jídlu před tréninkem. Protože ženy, které 30 minut před cvičením jedly jídlo s vysokým obsahem proteinů, spálily mnohem více kalorií než ty, které se jídlu před tréninkem vyhnuly úplně.

5. chyba: Cvičíte o samotě

Lidé cvičící ve skupině jsou podle poslední studie v hubnutí úspěšnější než ti, kteří cvičí o samotě doma. Jde totiž o určitý druh motivace, která u domácího DVD může chybět. Nevyhovují-li vám velké skupiny cvičících, co takhle zkusit třeba zapojit do hubnutí kamarádku?

6. chyba: Jste ve stresu

Hubnutí rozhodně vypjaté situace nepomáhají. Naopak – stres je největším zabijákem hubnutí. A je jedno, jestli jde o stres v práci, ve vztahu nebo třeba proto, že vám hubnutí nevychází podle představ. Jak tento problém vyřešit? Naučte se meditovat nebo aktivně bojovat se stresovými situacemi. Jakmile to zvládnete, hned uvidíte výsledky.

7. chyba: Pijete „dietně“

Myslíte si, že když pijete kolu light, že hubnutí neohrozíte? Pak se šeredně mýlíte. Umělá sladidla totiž vysílají do mozku signál, aby vyžadoval cukr, který jste mu popíjením lehkého nápoje slíbili, ale nedodali. A tak stále platí, že nejlepším společníkem hubnutí je voda.

Mohlo by vás také zajímat: Hubněte jinak nebo 10 nejznámějších mýtů o jídle