Co potřebujeme?

balení barvy na vlasy – obsahuje barvicí krém, vyvíjecí emulzi, případně zesvětlující aktivátor a regenerační balzám či kúru, igelitové rukavice
plastovou tyčinku a štětec (osvědčil se i starý zubní kartáček)
plastovou misku (nikoli kovovou!)
starý ručník a ubrousek
mastný krém

Postup...

1. krok:
Několik dnů před barvením permanentní barvou nebudeme používat kondicionéry ani vlasové kúry, které uzavírají povrch vlasu a barva na ně potom špatně chytá. Také vlasy před barvením nemyjeme, neboť by měl na pokožce zůstat ochranný film.

2. krok:
V případě, že jsme si koupily novou neprověřenou barvu, provedeme test snášenlivosti, abychom se vyhnuly případnému podráždění pokožky. Nepatrné množství barvy smícháme s vyvíjecí emulzí, naneseme na ohbí lokte a necháme nejméně čtyřiadvacet hodin působit na kůži. Pokud kůže zrudne nebo svědí, barva nám nevyhovuje.
3. krok:
Pokožku kolem čela, uší a krku namažeme mastným krémem nebo vazelínou. Zabráníme tím nevhodnému zabarvení kůže, které se obtížně dostává dolů. Ramena si překryjeme ručníkem.
4. krok:
Navlékneme si rukavice. Podle návodu smícháme barvu a vyvíjecí emulzi v misce a plastovou tyčinkou ji promícháme. (U některých barev na vlasy se barvicí krém vymačkává rovnou do aplikační lahvičky a důkladně se protřepá.)
5. krok:
Hmotu naneseme nejlépe pomocí hřebenu nebo kartáčku na vlasy, přičemž se řídíme pokyny letáku přiloženého v balení. Pozor na stékání barvy do obličeje, je dobré mít po ruce navlhčený ubrousek.
6. krok:
Po uplynutí stanoveného času (30–45 minut) barvu oplachujeme tak dlouho, dokud nám z vlasů neteče čistá voda. Vlasy ošetříme neutralizační regenerační kúrou či balzámem a umyjeme šamponem. Nakonec je upravíme do konečného účesu.

Vychytávky...

  • Šetřit s barvou se nevyplácí. Na delší vlasy raději aplikujeme dvě balení barvy.
  • Nevíme-li si rady s výběrem odstínu barvy, pomůže nám barevnice (vzorník obarverných vlasů).

Naše tipy...

Více informací na www.londadenbarev.cz a v dalších článcích o barvení na Kafe.cz: