Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

6 kroků, jak se líčit při nošení kontaktních čoček

6 kroků, jak se líčit při nošení kontaktních čoček
6 kroků, jak se líčit při nošení kontaktních čoček
Zdroj: Thinkstock

Líčení je denním chlebem snad každé ženy. Bez řasenky a očních stínů bychom to snad ani nebyly my. Ale jak jsou na tom ženy s kontaktními čočkami? Mohou se líčit, nebo to zdraví nedovoluje? Zjistili jsme pro vás správný postup líčení při nošení čoček.

Kontaktní čočky si většinou pořizujeme, abychom se zbavily brýlí. Mnohdy máme pocit, že nám nesluší, nevyhovují při sportu nebo se v nich prostě jen necítíme. Dalším důvodem, proč se přikláníme k čočkám, je ale i líčení. Nalíčit se totiž tak, aby i pod brýlemi byly oči zvýrazněné, je často problém. Čočky jsou pro nás z tohoto hlediska snazší. Nalíčené oči neskrýváme pod brýlovými skly a líčení je tak daleko více zřetelné. Pryč jsou doby, kdy byla zažita představa, že se nositelky čoček ze zdravotního hlediska nesmí líčit. Seznamte se s jednoduchým a rychlým postupem a uvidíte, že zdraví a krásu lze skloubit!

Mohlo by vás také zajímat: Rozmazaná řasenka. Jak napravit škody?

Chránit a zkrášlovat

Oči jsou naším nejcitlivějším orgánem a zároveň také smyslem, který nám poskytuje nejvíce informací. Až 90 % informací a znalostí získáme díky zraku, na ostatní smysly tak společně připadá zhruba 10 % vjemů. Ne nadarmo je proto nutné si oči chránit, pečovat o ně a poskytovat jim náležitý komfort. A nebyly by to ženy ani svět módy, kdyby neobjevily, že i oči se dají „zdobit“. Dnes už si těžko dovedeme představit, že bychom vyšly na ulici bez použití make-upu, řasenky, očních linek nebo stínů. Co ale když jsme zároveň i nositelkami kontaktních čoček? Jaký je správný postup aplikace čoček a líčení a jak zabránit, aby se nám částečky dekorativní kosmetiky nedostaly do očí?

Zdroj: Thinkstock

Jak se líčit správně:

  • Krok 1: Líčení provádějte vždy až po aplikaci čoček. Čočku nejprve vyjměte z roztoku, ideální jsou bio-inspirované roztoky, které jsou k očím šetrné a respektují jejich přirozené vlastnosti. Čočky díky nim zůstanou vlhké až 20 hodin, a tudíž v oku neřežou ani nepálí a nenutí nás k mnutí, a tím pádem předcházíme riziku zanesení částeček kosmetiky do očí.
  • Krok 2: Používejte šetrnější kosmetické prostředky určené pro uživatele kontaktních čoček či pro osoby s citlivějšíma očima. Většina kosmetických prostředků od řasenek až po oční linky se nyní dají sehnat i ve variantě „sensitive“. Vhodné jsou tak pro nositelky čoček i pro ženy, které trpí na častější oční záněty nebo alergie.
  • Krok 3: Přípravky nanášejte na vnitřní okraj víček, protože by mohly znečistit povrch čoček. V případě, že jste milovnice očních linek, nanášejte ji na vnější okraj víčka, nikdy ji nemalujte přímo „do oka“. Hrozí nejen znečištění povrchu čočky, ale i poranění o hrot tužky.
  • Krok 4: Nepoužívejte kosmetické prostředky a řasenky k prodloužení řas obsahující drobná vlákna. Ty totiž mohou snadno z řasy odpadnout a dostat se do oka, kde mohou jednak znečistit čočku, ale způsobit i podráždění oka a jeho zarudnutí.
  • Krok 5: Během aplikace kosmetických přípravků ve spreji zavřete oči, aby se částice prostředků neusadily na čočkách. To platí především pro parfémy a laky na vlasy. Nepříjemné pak není jen usazení spreje na čočkách, ale i pálení očí, ke kterému by při zasažení očí okamžitě došlo.
  • Krok 6: Odličování provádějte vždy až po odstranění čoček z očí. Pouze tak zabráníte, aby se zbytky kosmetických prostředků dostaly na čočky. Kontaktní čočky pak opět uložte do pouzdra s bio-inspirovaným roztokem, který je přes noc i vydesinfikuje. Oči následně odlíčíte pomocí odličovacích ubrousků nebo polštářků, na které nanesete odličovací vodu nebo krém. Odličujte vždy jemnými pohyby bez silnějšího tření očí.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky