Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

6 jednoduchých a účinných rad, jak posílit imunitu NEJEN V ZIMĚ

Zdraví se stává na podzim ohroženým druhem. Víte, jak posilnit imunitu, abyste proplula podzimem zdravá jako řípa? Díky našim 6 krokům to zvládnete vy i celá rodina.

Zdroj: Thinkstock Nachlazení a chřipka – onemocnění, které nám začíná hrozit na začátku každého podzimu. A to hlavně proto, že si z nás počasí neustále střílí. Jeden den s radostí vyrážíme v letních šatech, protože se abnormálně oteplilo, a druhý už navlékáme teplé ponožky a vytahujeme kabáty ze skříní. „Každý rok hned v půlce září onemocním. Moje tělo tak reaguje na střídání chladného počasí s teplejším. Sleduji předpověď, obleču se do teplého dne, aby mě odpoledne zastihl liják s teplotou minimálně o deset stupňů chladnější. Hned druhý den mám plný nos a knedlík v krku,“ svěřuje se naše čtenářka Katka.

Co by mi mohlo pomoci?

A nejen počasí, ale také dnešní uspěchaná doba, stres a špatný životní styl naši imunitu oslabuje. A my pak plníme ordinace lékařů se stále se vracejícími zápaly a záněty, nejčastěji máme problémy s horními dýchacími cestami a s onemocněním močových cest a močového měchýře. Co nám může pomoci? Ptali jsme se odborníků, vás, čtenářek i členů redakce.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky